Ogʻir atletikachilarimiz Osiyo chempionatiga tayyorlanishmoqda
Ogʻir atletika boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi Chirchiq shahrida navbatdagi oʻquv-mashgʻulot yigʻinini olib bormoqda. 30-dekabrga qadar davom etadigan yigʻinda kelasi yilning fevral oyida Toshkentda oʻtadigan Osiyo chempionatida ishtirok etishi kutilayotgan 20 nafar sportchi jalb qilingan.
Qayd etish joiz, poytaxtimizda oʻtadigan qitʼa birinchiligi Parij-2024 Olimpiadasi uchun muhim reyting ochkolari taqdim etadigan turnirlardan biri sanaladi. Shu bois sportchilarimiz unga katta hajmda tayyorgarlik koʻrishmoqda. Jamoa bosh murabbiyi Bahrom Mendiboyevning soʻzlariga koʻra, ayni paytda atletlarning jismoniy holatini yaxshilash uchun yuklamalar berilmoqda. Kelgusi yigʻinlardan maxsus texnik harakatlarga ahamiyat qaratiladi.

23 Декабря 2023 1854
Сборная Узбекистана по тяжёлой атлетике проводит очередные учебно-тренировочные сборы в Чирчике. Тренировки продлятся до 30 декабря и к ним привлечены 20 спортсменов, которые, как ожидается, примут участие на чемпионате Азии в феврале месяце 2024 года в Ташкенте.
Следует отметить, что первенство континента в Ташкенте является важным турниром, так как в этом соревновании будут разыгрываться ценные рейтинговые очки ОИ Париж-2024. Учитывая этот фактор, наши тяжелоатлеты ведут тщательную подготовку к турниру. Как сообщает главный тренер сборной Бахром Мендибоев, в настоящее время уделяется особое внимание улучшению физического состояния спортсменов. Начиная со следующих сборов тяжелоатлеты начнут работать над технической подготовкой.