VI Jang sanʼati va yopiq inshootlardagi Osiyo o‘yinlarining yangi sanasi maʼlum
2021-yil Tailand mezbonlik qilishi koʻzda tutilgan VI Jang sanʼati va yopiq inshootlardagi Osiyo oʻyinlari dastlab koronavirus pandemiyasi, soʻng yozgi Osiyo va Olimpiya oʻyinlarining muhim saralash davriga toʻgʻri kelib, boshqa muddatga koʻchirilgan edi. Osiyo Olimpiya kengashi va musobaqa tashkiliy qoʻmitasi Bangkok hamda Chonburi shaharlari mezbonlik qiladigan musobaqaning yakuniy muddatini maʼlum qildi.
Unga koʻra, musobaqa 2024-yilning 21-30-noyabr kunlarida boʻlib oʻtadi. Osiyo Olimpiya kengashi Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasiga ushbu yirik sport tadbirida ishtirok etish uchun maxsus taklifnomani yubordi.

Известна дата проведения VI Азиатских игр в закрытых помещениях и по боевым искусствам
В 2021 году в городах Бангкок и Чонбури Таиланда должны были пройти Азиатские игры в закрытых помещениях и по боевым искусствам. Но в связи с пандемией коронавируса, а затем, по причине подготовки представителей спорта к важным стартам - летним Азиатским и Олимпийским играм, дату проведения перенесли. Олимпийский Совет Азии и организационный комитет соревнования объявил окончательную дату старта Азиатских игр в закрытых помещениях и по боевым искусствам в Таиланде.
Соревнования будут организованы с 21 по 30 ноября 2024 года. Олимпийский Совет Азии прислал Национальному Олимпийскому комитету Узбекистана специальное приглашение к этому крупному спортивному мероприятию.