Xalqaro qilichbozlik federatsiyasi Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlarida ishlaydigan hakamlar ro‘yxatini e’lon qildi. Quvonarlisi, ular orasida hamyurtimiz, xalqaro toifadagi hakam Dilorom Turdiqulova ham bor.
Turdiqulova bo‘lajak Olimpiadada shpaga yo‘nalishidagi bellashuvlarni boshqarib boradi. 2018 yildan beri xalqaro musobaqalarda faoliyat olib borayotgan yurtdoshimiz ko‘plab nufuzli turnirlar, Osiyo o‘yinlari va qit’a chempionatida ishlagan. Joriy yil Milanda o‘tgan dunyo birinchiligida ham shpaga yo‘nalishidagi final bahslarida referelik qildi.

Дилором Турдикулова будет судьей на Олимпиаде Париж-2024
Международная федерация фехтования объявила список судей, которые будут работать на Олимпийских играх Париж-2024. Отрадно отметить, что среди них есть наша соотечественница, судья международной категории Дилором Турдикулова.
В Париж-2024 Турдикулова будет судьей на соревнованиях по шпаге. Следует подчеркнуть, что она с 2018 года участвует на международных соревнованиях, в частности, Азиатских играх и первенстве континента. В нынешнем году на чемпионате мира в Милане Турдикулова также была рефери в соревнованиях по шпаге.