O‘smir bokschilarimiz jahon chempionatini yuqori notada yakunlashdi
Armaniston poytaxti Yerevan shahrida boks bo‘yicha o‘smirlar o‘rtasida Jahon chempionati o‘tkazildi. Unda ishtirok etgan O‘zbekiston terma jamoasi 4 ta oltin, 3 ta kumush va 4 ta bronza, jami 11 ta medal bilan umumjamoa hisobida Rossiya va Armanistondan keyin uchinchi o‘rinni egalladi. So‘nggi kun dasturida o‘tkazilgan finallarda ringga ko‘tarilgan 3 ta bokschimiz ham g‘alaba qozonishga muvaffaq bo‘ldi. G‘olib va sovrindorlar bilan tanishing:
-57 kg: Sevara Mamatova
+80 kg: Sobiraxon Shahobiddinova
-60 kg: Feruzjon Saʼdullayev
+80 kg: Islom Salihov
-46 kg: Maftuna Musurmonova
-75 kg: Maftuna Yangiyeva
-63 kg: Hikmatillo O‘lmasov
-46 kg: Abdurahmon Mahmudjonov
-66 kg: Akbar Ahmadov
-50 kg: Husan Qahhorov
-70 kg: Norbek Abdullayev
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi ushbu jahon chempionatida qo‘lga kiritilgan ulkan natija bilan mamlakat boks federatsiyasi, murabbiylar shtabi va yosh bokschilarimizni samimiy qutlaydi.

Юные мастера кожаной перчатки Узбекистана завершили ЧМ на высокой ноте
В столице Армении подведены итоги чемпионата мира по боксу среди юниоров. Участвовавшая в нём сборная Узбекистана завоевала 11 медалей (4 золотые, 3 серебряные и 4 бронзовые). В общекомандном зачёте отечественная сборная заняла третье место, пропустив вперёд представителей России и Армении. 3 отечественных файтера, которые вышли на ринг в финалах заключительного дня, также смогли подняться на высшую ступень пьедестала почёта. Медалисты сборной Узбекистана:
-60 кг: Ферузжон Садуллаев
-63 кг: Хикматилло Улмасов
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Федерацию бокса страны, тренерский штаб и юных мастеров кожаной перчатки с данным результатом, достигнутым на этом чемпионате мира.