Bugun Salayevga muxlislik qilamiz
Bugun Angliyaning Manchester shahrida taekvondo WT boʻyicha yakuniy Gran-pri musobaqasi start oladi. Xabar berganimizdek, mazkur nufuzli turnirda Oʻzbekiston terma jamoasi ham ishtirok etmoqda.
Bugun erkaklar oʻrtasida -58, -68 kg va -80 kg, ayollar oʻrtasida -49 kg vazn toifalaridagi bellashuvlar oʻtkaziladi. Hamyurtimiz Ulugʻbek Rashitov (-68 kg) kechagi mashgʻulotlar chogʻida kichik jarohat olgani bois, murabbiylar shtabi uning bugungi janglarda ishtirok etmasligini maʼlum qildi.
Bugun yurtdoshlarimiz orasida faqatgina Shuhrat Salayev (-80 kg) jang qiladi. Salayevning birinchi davradagi raqibi tunislik Fires Katousi boʻladi. Ushbu raqib toʻsigʻidan oʻta olsa, keyingi davrada iordaniyalik Solih Elsharabati bilan roʻbaroʻ keladi.

Сегодня будем болеть за Салаева
Сегодня в городе Манчестер Англии стартует последний турнир нынешнего года по таэквондо WT из серии Гран-При. Как и сообщалось, в этом соревновании принимает участие и сборная Узбекистана.
Сегодня на даян выйдут мужчины в весовой категории -58 кг, -68 кг, -80 кг и женщины -49 кг. Наш таэквондист Улугбек Рашитов во время вчерашних тренировок получил небольшую травму и как сообщает тренерский штаб, он не примет участие в сегодняшней программе.
Сегодня честь Узбекистана будет защищать только Шухрат Салаев (-80 кг). Его первым соперником станет Фирес Катоуси из Туниса. Если Салаев решит бой в свою пользу, то во втором кругу поднимется на даян против уроженца Иордании - Салиха Элшарабати.