Hafta qilichbozlarimiz uchun omadli oʻtdi
Dam olish kunlari dunyoning bir qator shaharlarida qilichbozlikning barcha yoʻnalishlarida yoshlar oʻrtasidagi Jahon kubogi bosqichidan oʻrin olgan bellashuvlar oʻtkazildi. Ahamiyatlisi, unda ishtirok etgan hamyurtlarimiz sovrinli oʻrinlarni egallashdi.
Xabar berganimizdek, 18-19-noyabr kunlari Toshkent sablya boʻyicha qizlar oʻrtasidagi bahslarga mezbonlik qilib, unda yurtdoshlarimiz ham yakkalik, ham jamoaviy dasturda oltin medallarni qoʻlga kiritishdi. Yosh qilichbozlarimizning boshqa mamlakatlardagi ishtiroki ham muvaffaqiyatli boʻldi.
Tunis shahri sablya boʻyicha yigitlar oʻrtasidagi bahslarni oʻzida qabul qildi. Unda oʻsmirlar oʻrtasidagi jahon chempioni Zuhriddin Qodirov yakkalik dasturida kumush medalga sazovor boʻldi. Zuhriddin, shuningdek, jamoaviy dasturda Islombek Abdazov, Musa Aymuratov, Azizbek Dauletnazarov bilan shohsupaning ikkinchi pogʻonasidan joy oldi.

Прошедшая неделя завершилась успешно для узбекских фехтовальщиков
В эти выходные во многих странах мира прошли этапы Кубка Мира по фехтованию среди молодёжи. Примечательно, что в этих соревнованиях нашим представителям удалось завоевать призовые места.
Как ранее нами сообщалось, 18-19 ноября в Ташкенте прошли соревнования среди девушек по сабле. Следует подчеркнуть, что нашим представительницам и в индивидуальной и в групповой программе удалось завоевать золотые медали. Также, выступления наших фехтовальщиков и в других странах завершились успешно.
Тунис принял состязания среди парней-саблистов. Отрадно отметить, что чемпион мира среди юниоров Зухриддин Кодиров в индивидуальной программе удостоился серебряной медали. Помимо этого, Зухриддин в командном направлении вместе с Исломбеком Абдазовым, Мусой Аймуратовым, Азизбеком Даулетназаровым заняли второе место.
В Перу прошли соревнования среди девушек-шпажисток. Представительницам сборной Узбекистана и тут удалось продемонстрировать своё умение и мастерство. Трио Шахзоды Эгамбердиевой, Дильназ Мурзатаевой и Бибимарям Сапаровой завоевал бронзу в командной программе.