“Sportni sev, sport bilan yasha!”: May oyida samarqandlik 10 ming nafardan ortiq yoshlar basketbol bo‘yicha bellashishdi
Turizm va sport vazirligi bilan hamkorlikda tashkil etilayotgan “Sportni sev, sport bilan yasha!” Respublika ommaviy musobaqasi davom etmoqda. Ortda qolgan may oyida Samarqand yoshlari basketbol bo‘yicha bahs olib borishdi.
To‘plangan ma’lumotlarga ko‘ra, oy davomida viloyatning shahar va tumanlarida 490 dan ortiq mahallada bellashuvlar o‘tkazilib, ularda 10 070 nafar yoshlar ishtirok etishgan. Oyning so‘nggi kuni o‘z hududlarida yetakchi bo‘lgan jamoalar viloyat birinchiligi uchun maydonga chiqishdi. Musobaqa 17 va 30 yoshgacha bo‘lgan toifalarda o‘tkazildi. E’tiborlisi, har ikki yo‘nalishda Samarqand shahri vakillari g‘alabani qo‘lga kiritdilar.

«Люби спорт, живи со спортом!»: соревнования в Самарканде объединили более 10 тысяч молодых баскетболистов
Продолжается Республиканский спортивный фестиваль «Люби спорт, живи со спортом!» организованный совместно с Министерством туризма и спорта. В мае месяце в Самарканде состоялись соревнования по баскетболу.
Согласно предоставленной информации, в течении месяца в более 490 махаллях городов и районов были организованы состязания и в них приняли участие около 10 070 молодых людей. В конце месяца лучшие команды районов и городов соревновались за первенство в области. Состязания проходили в двух возрастных категориях до 17 лет и до 30 лет. Примечательно, что в обеих направлениях лучшими оказались спортсмены Самарканда.