O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 30 oktyabrdagi «Sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi PF–6099-sonli Farmonining ijrosini ta’minlash maqsadida Turizm va sport vazirligi hamda Milliy Olimpiya qo‘mitasi “Sportni sev, sport bilan yasha!” Respublika ommaviy musobaqasini tashkil etgani haqida xabar bergan edik. May oyi Buxoro viloyatida ham ushbu musobaqa doirasida qiziqarli bellashuvlar bo‘lib o‘tdi.
Rejaga ko‘ra, viloyat yoshlari may oyi davomida badminton bo‘yicha bahs olib borishdi. Buxoro shahri ushbu sport turida terma jamoaga bir qator iqtidorli yoshlarni yetkazib berishi sir emas. Shu bois musobaqa viloyat murabbiylari uchun o‘ziga xos seleksiya vazifasini ham o‘tab berdi. Yakuniy natijalarga to‘xtaladigan bo‘lsak, erkaklar o‘rtasida Buxoro shahri vakili Amrullo Baxshulloyev, ayollar toifasida g‘ijduvonlik Munisa Jo‘rayeva barcha raqiblarini mag‘lub etib, bosh sovrinni qo‘lga kiritishdi. Batafsil:

"Love sports, live with sports!": badminton competitions were held in Bukhara
As previously reported, in order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated 30.10.2020 UP-6099 "On measures for the widespread introduction of a healthy lifestyle and the further development of mass sports", the Ministry of Tourism and Sports and the National Olympic Committee are holding a mass sports competition "Love sports, live with sports!"throughout the Republic. In May, badminton competitions were organized in Bukhara.
As you know, many talented representatives of the national badminton team of Uzbekistan were born in Bukhara. Taking this into account, these competitions served as a kind of selection for coaches. According to the results of the competitions, Amrullo Bakhshulloev from Bukhara won among men, and Munisa Jurayeva from Gijduvan won among women. In detail: