O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 30 oktyabrdagi «Sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi PF–6099-sonli Farmonining ijrosini ta’minlash maqsadida Turizm va sport vazirligi hamda Milliy Olimpiya qo‘mitasi “Sportni sev, sport bilan yasha!” Respublika ommaviy musobaqasini tashkil etgani haqida xabar bergan edik. May oyi Buxoro viloyatida ham ushbu musobaqa doirasida qiziqarli bellashuvlar bo‘lib o‘tdi.
Rejaga ko‘ra, viloyat yoshlari may oyi davomida badminton bo‘yicha bahs olib borishdi. Buxoro shahri ushbu sport turida terma jamoaga bir qator iqtidorli yoshlarni yetkazib berishi sir emas. Shu bois musobaqa viloyat murabbiylari uchun o‘ziga xos seleksiya vazifasini ham o‘tab berdi. Yakuniy natijalarga to‘xtaladigan bo‘lsak, erkaklar o‘rtasida Buxoro shahri vakili Amrullo Baxshulloyev, ayollar toifasida g‘ijduvonlik Munisa Jo‘rayeva barcha raqiblarini mag‘lub etib, bosh sovrinni qo‘lga kiritishdi. Batafsil:

«Люби спорт, живи со спортом!»: в Бухаре прошли состязания по бадминтону
Как ранее сообщалось, с целью обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 30.10.2020 года УП-6099 «О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» Министерством туризма и спорта и Национальным Олимпийским комитетом по всей Республике проводится массовое спортивное соревнование «Люби спорт, живи со спортом!». В мае месяце в Бухаре были организованы состязания по бадминтону.
Как известно, многие талантливые представители сборной Узбекистана по бадминтону родились именно в Бухаре. Учитывая это, данные соревнования послужили своеобразным отбором для тренеров. По итогам состязаний среди мужчин победу одержал Амрулло Бахшуллоев из Бухары, а среди женщин — Муниса Жураева из Гиждувана. Подробно: