Bokschilarimiz muxlislarimizni qo‘llab-quvvatlashga chorlashdi
17 noyabr kuni “Humo arena”da o‘tadigan professional boks oqshomi oldidan matbuot anjumani tashkil etildi. Unda Butunjahon boks kengashi (WBC) prezidenti Maurisio Sulaymon, O‘zbekiston professional boks federatsiyasining birinchi vise-prezidenti Gʻofur Rahimov, yurtimizda mehmon bo‘lib turgan jahon boksi yulduzi Evander Xolifild, 2 kundan so‘ng ringga ko‘tariladigan bokschilar va OAV xodimlari ishtirok etishdi.
Tadbirda Maurisio Sulaymon WBC ning 61-konvensiyasi yuqori saviyada o‘tkazilayotganini ta’kidlab, bo‘lajak janglarda bokschilarga omad tiladi. O‘z navbatida, hamyurtlarimiz bildirilgan ishonchni oqlashga va’da berishdi. Xususan, Tokio-2020 Olimpiadasi chempioni Bahodir Jalolov Parij-2024 Olimpiadasidan so‘ng bor e’tiborini WBC chempionlik kamarini qo‘lga kiritishga qaratishini bildirdi. Shuningdek, barcha muxlislarni bo‘lajak oqshomda bokschilarimizni qo‘llab-quvvatlashga chaqirdi.

Узбекские боксёры призвали фанатов поддержать их
В преддверии вечера профессионального бокса, который состоится 17 ноября в «Humo Arena», состоялась пресс-конференция. В ней приняли участие президент Всемирного боксёрского совета (WBC) Маурисио Сулейман, первый вице-президент Федерации профессионального бокса Узбекистана Гафур Рахимов, звезда мирового бокса Эвандер Холифилд, отечественные мастера кожаной перчатки, которые будут защищать честь страны на домашней арене через 2 дня,  а также сотрудники СМИ.
В ходе мероприятия Маурисио Сулейман пожелал удачи боксёрам в предстоящих боях, отметив, что 61-я Конвенция WBC проходит на высоком уровне. В свою очередь, узбекские файтеры также пообещали оправдать оказанное им доверие. В частности, Олимпийский чемпион Токио-2020 Баходир Жалолов заявил, что после ОИ Париж-2024 сосредоточится на завоевании чемпионского пояса WBC. Он также призвал всех фанатов поддержать отечественных спортсменов в предстоящем вечере бокса.