O‘zbek va qozoq bokschilari qit’a gegemonligi uchun kurashni davom ettirishadi
Bugun BAAning Dubay shahrida boks bo‘yicha Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetadi. Reglamentga ko‘ra, ushbu kun doirasida erkaklar o‘rtasida final janglari bo‘lib o‘tadi.
Xabar berganimizdek, 10 vazn toifasidan 7 ta final hamyurtlarimiz ishtirokida kechadi. Ulardan 4 tasida esa o‘zbek va qozoq bokschilarining to‘qnashuviga guvoh bo‘lamiz. Shubhasiz, ular orasida Bahodir Jalolov va Kamshibek Konkabayev bellashuvi markaziy jang sifatida e’tirof etiladi.
-49 kg: Nodirjon Mirzahmedov – Daniyal Sabit (Qozog‘iston)
-52 kg: Shahobiddin Zoirov – Amit (Hindiston)
-56 kg: Mirazizbek Mirzaxalilov – Xarku Enx-Amar (Mo‘g‘uliston)
-69 kg: Bobousmon Baturov – Ablayxan Jusupov (Qozog‘iston)
-75 kg: Saidjamshid Ja’farov – Abilxan Amankul (Qozog‘iston)
-81 kg: Dilshodbek Ro‘zmetov – Meysam Geshlagi (Eron)
+91 kg: Bahodir Jalolov – Kamshibek Konkabayev (Qozog‘iston)
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi yigitlarimizga bo‘lajak janglarda omad va zafarlar tilab qoladi.

Uzbek and Kazakh boxers will fight for hegemony on the continent
The Asian Boxing Championship will end today in the UAE. According to the regulations, the men's final will be held on this day.
As we previously reported, 7 finals of 10 weight categories will be held with the participation of boxers of Uzbekistan. 4 fights out of 7 will be very uncompromising, because Uzbek and Kazakh boxers will fight for the title of champion of the continent in the ring. Of course, among them, the confrontation between Bahodir Zhalolov and Kamshibek Konkabayev, which will be the central fight of the evening, should be particularly noted.
-49 kg: Nodirjon Mirzakhmedov — Daniyal Sabit (Kazakhstan)
-52 kg: Shahobiddin Zoirov-Amit (India)
-56 kg: Miraziz Mirzakhalilov-Kharku Enkh-Amar (Mongolia)
-69 kg: Bobousmon Baturov — Ablaikhan Zhusupov (Kazakhstan)
-75 kg: Saijamshid Zhafarov — Abilkhan Amankul (Kazakhstan)
-81 kg: Dilshodbek Ruzmetov — Meysam Geshlagi (Iran)
+91 kg: Bahodir Zhalolov — Kamshibek Konkabayev (Kazakhstan)
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely wishes good luck to our boxers in the upcoming final.