O‘zbek va qozoq bokschilari qit’a gegemonligi uchun kurashni davom ettirishadi
Bugun BAAning Dubay shahrida boks bo‘yicha Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetadi. Reglamentga ko‘ra, ushbu kun doirasida erkaklar o‘rtasida final janglari bo‘lib o‘tadi.
Xabar berganimizdek, 10 vazn toifasidan 7 ta final hamyurtlarimiz ishtirokida kechadi. Ulardan 4 tasida esa o‘zbek va qozoq bokschilarining to‘qnashuviga guvoh bo‘lamiz. Shubhasiz, ular orasida Bahodir Jalolov va Kamshibek Konkabayev bellashuvi markaziy jang sifatida e’tirof etiladi.
-49 kg: Nodirjon Mirzahmedov – Daniyal Sabit (Qozog‘iston)
-52 kg: Shahobiddin Zoirov – Amit (Hindiston)
-56 kg: Mirazizbek Mirzaxalilov – Xarku Enx-Amar (Mo‘g‘uliston)
-69 kg: Bobousmon Baturov – Ablayxan Jusupov (Qozog‘iston)
-75 kg: Saidjamshid Ja’farov – Abilxan Amankul (Qozog‘iston)
-81 kg: Dilshodbek Ro‘zmetov – Meysam Geshlagi (Eron)
+91 kg: Bahodir Jalolov – Kamshibek Konkabayev (Qozog‘iston)
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi yigitlarimizga bo‘lajak janglarda omad va zafarlar tilab qoladi.

Узбекские и казахские боксёры будут бороться за гегемонию на континенте
Сегодня в ОАЭ завершится чемпионат Азии по боксу. Согласно регламенту, в этот день пройдёт финал среди мужчин.
Как ранее нами сообщалось, 7 финалов из 10 весовых категорий, состоится с участием боксёров Узбекистана. 4 боя из 7 пройдёт весьма бескомпромиссно, ведь на ринге за титул чемпиона континента будут бороться узбекские и казахские боксёры. Разумеется среди них особо следует отметить противостояние Баходира Жалолова и Камшибека Конкабаева, который станет центральным боем вечера.
-49 кг: Нодиржон Мирзахмедов — Даниял Сабит (Казахстан)
-52 кг: Шахобиддин Зоиров — Амит (Индия)
-56 кг: Миразиз Мирзахалилов — Харку Энх-Амар (Монголия)
-69 кг: Бобоусмон Батуров — Аблайхан Жусупов (Казахстан)
-75 кг: Саиджамшид Жаъфаров — Абилхан Аманкул (Казахстан)
-81 кг: Дилшодбек Рузметов — Мейсам Гешлаги (Иран)
+91 кг: Баходир Жалолов — Камшибек Конкабаев (Казахстан)
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне желает удачи нашим боксёрам в предстоящем финале.