24 Oktyabr 2023 1606
O‘zbekiston delegatsiyasi Xanchjou-2022 Para Osiyo o‘yinlarida medallar soni bo‘yicha eng yaxshi natijasini yangiladi
Xitoyning Xanchjou shahri mezbonlik qilgan IV Para Osiyo o‘yinlari o‘z yakuniga yetdi. 6 kun davom etgan shiddatli bellashuvlarda O‘zbekiston delegatsiyasi 25 ta oltin, 24 ta kumush va 30 ta bronza, jami 79 ta medal bilan umumjamoa hisobida sakkizinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi. Qayd etish joiz, bu O‘zbekiston delegatsiyasi uchun Para Osiyo o‘yinlarida qo‘lga kiritilgan medallar soni bo‘yicha eng yaxshi ko‘rsatkich bo‘ldi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi yuksak matonat va metin jasorat egalarini, ularning misolida O‘zbekiston Milliy Paralimpiya qo‘mitasi, sportchi va murabbiylar, millionlab hamyurtlarimizni Xitoy arenalarida qo‘lga kiritilgan ushbu muvaffaqiyat bilan samimiy qutlaydi.

24 Октября 2023 1604
Завершились IV Пара Азиатские игры, которые прошли в городе Ханчжоу Китая. В бескомпромиссной борьбе, которая длилась 6 дней, делегации Узбекистана удалось завоевать 79 медалей (25 золото, 24 серебра и 30 бронзы) и занять 8 место по итогам общекомандного зачёта. Следует отметить, что данный результат по количеству медалей стал самым лучшим для нашей сборной в истории Пара Азиатских игр.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет всех наших пара-спортсменов, которые из-за всех сил боролись за победу, Национальный Паралимпийский комитет, спортсменов и тренеров, их близких и всех наших соотечественников с блестящим результатом, который был завоеван в аренах Китая и желает успехов и ярких побед в следующих стартах!