Shohsupani yana o‘zbek chavandozlari to‘ldirishdi
Qirg‘iziston poytaxti Bishkek shahrida ot sportining konkur yo‘nalishi bo‘yicha «FEI Jumping CSIO1 -W Worid Cup Eurasian League» va « FEI Jumping Nations Cup» xalqaro musobaqasi davom etadi. Turnirning navbatdagi kuni ham terma jamoamiz uchun omadli o‘tdi.
O‘zbekiston, Rossiya , Belarus, Qozog‘iston, Qirg‘iziston kabi mamlakat vakillari ishtirok etayotgan turnirning galdagi dasturida chavandozlar 130 sm balandlikdagi to‘siqdan oshib o‘tish bo‘yicha bellashishdi. Ahamiyatlisi, mazkur yo‘nalishda ham shohsupaning barcha o‘rinlari terma jamoamiz vakillariga nasib etdi. Qayd etish joiz, birinchi o‘rinni “Etos” laqabli tulporda ishtirok etgan O‘zbekiston yilqichilik va ot sport federatsiyasi raisi Bahromjon Gaziyev egalladi.

Наши всадники снова заняли все призовые места на международном турнире
В Бишкеке продолжается международное соревнование по конкуру — «FEI Jumping CSIO1-W World Cup Eurasian League» и «FEI Jumping Nations Cup». Очередной день турнира прошёл успешно для наших представителей.
В программе преодолении препятствий 130 см соревновались представители Узбекистана, России, Беларусии, Казахстана и Кыргызстана. Примечательно, что в этом направлении все призовые места заняли наши всадники. Следует отметить, что первое место занял председатель федерации коневодства и конного спорта Узбекистана Бахромжон Газиев на своей лошади «Этос».