21 Oktyabr 2023 4662
Ertaga Xitoyning Xanjchou shahrida IV Para Osiyo oʻyinlari boshlanadi. Oʻzbekiston delegatsiyasi musobaqaga joʻnab ketishi oldidan Osiyo Olimpiya kengashi vitse-prezidenti O.Umarov, Yoshlar siyosati va sport vaziri oʻrinbosarlari - Sh.Mahmudov va M.Ismoilov, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi O.Kasimov, qoʻmita raisi oʻrinbosarlari – A.Kamilov hamda Sh.Tashmatovlar Milliy paralimpiya qoʻmitasiga tashrif buyurishdi. Ularni Osiyo Paralimpiya qoʻmitasi vitse-prezidenti – Oʻzbekiston Milliy paralimpiya qoʻmitasi raisi M.Tashxodjayev qarshi oldi.
Tantanali kuzatish tadbiri oldidan Oʻzbekiston delegatsiyasining ushbu kompleks musobaqaga koʻrgan tayyorgarligi, kutilayotgan natijalarga bagʻishlangan taqdimot boʻlib oʻtdi. Unda har bir yoʻnalishda kutilayotgan natijalar, hamyurtlarimizning tayyorgarligi boʻyicha batafsil maʼlumot berildi.
Para Osiyo oʻyinlarida ishtirok etadigan Oʻzbekiston delegatsiyasi bugun Xanchjouga yetib bordi. Maʼlumot uchun, bu galgi musobaqada delegatsiyamiz 11 sport turida 108 nafar paraatlet bilan ishtirok etadi. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi boʻlajak bahslarda hamyurtlarimizga omad va zafarlar tilaydi.

21 Октября 2023 4661
Как вам известно, завтра в Ханчжоу стартуют IV Пара Азиатские игры. Перед стартом этих важных соревнований вице-президент Олимпийского Совета Азии О.Умаров, заместители Министра молодёжной политики и спорта - Ш.Махмудов и М.Исмоилов, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета О.Касимов, заместители председателя комитета - А.Камилов и Ш.Ташматов посетили Национальный Паралимпийский комитет Узбекистана. Их встретил вице-президент Паралимпийского Совета Азии, председатель Национального Паралимпийского комитета Узбекистана М.Ташходжаев.
Перед торжественной церемонией проводов состоялась презентация, посвященная подготовке параатлетов к предстоящим Играм и результатам, ожидаемых от них. В ходе презентации также была дана подробная информация, о подготовке каждого нашего соотечественника.
Уже сегодня делегация Узбекистана прибыла в Ханчжоу. Для сведения, на этот раз честь нашей страны будут защищать 108 параатлетов в 11 вида спорта. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает успехов нашим параспортсменам в предстоящих Играх.