Xabar berganimizdek, tennischimiz Denis Istomin Parijda o‘tkazilayotgan Fransiya ochiq chempionati – “Roland Garros-2021” musobaqasining asosiy davrasiga yo‘l olgan. Ayni paytga kelib, hamyurtimizning ushbu bosqichdagi raqibi aniq bo‘ldi.
Unga ko‘ra, Istomin asosiy davrani shveysariyalik mashhur Rojer Federerga qarshi boshlaydi. “Katta dubulg‘a” turnirlarining 20 karra g‘olibiga qarshi kechadigan bahs ertaga Toshkent vaqti bilan soat 14:00 da start olishi kutilmoqda.
Har ikki tennischi ayni paytgacha 7 bor to‘qnash kelgan bo‘lib, ularning barida Federer g‘alaba qozongan. Yana bir jihati, hamyurtimiz faoliyatidagi ilk “Katta dubulg‘a” turnirini 2006 yil AQSH ochiq chempionatida aynan Rojer Federerga qarshi boshlagan edi.

Denis Istomin's opponent in the main draw became known
As we previously reported, our tennis player Denis Istomin entered the main draw of the French Open championship — "Roland Garros — 2021". By now, the name of the opponent with whom Istomin will hold a match has already become known.
And so, as part of the first game in the main draw, Denis Istomin will play with the famous Roger Federer. The match with the 20-time winner of the "Grand Slam" will begin tomorrow, at 14: 00 Tashkent time.
To date, Federer and Istomin have clashed 7 times and the representative of Switzerland has never lost to the first racket of Uzbekistan. Another noteworthy thing, Denis Istomin, started his first match at the Grand Slam tournament (2006) against Roger Federer in the framework of the US Open Championship.