Sablyachilarimiz “Satellite” turnirida ishtirok etishadi
14-15-oktyabr kunlari qilichbozlikning barcha turlari boʻyicha “Satellite” tasnifiga kiruvchi turnirlar oʻtkaziladi. Maʼlum qilganimizdek, rapira qurolidagi bahslarga Toshkent shahri mezbonlik qiladi. Sablyada kechadigan bellashuvlar Gruziya poytaxti Tbilisi shahrida tashkil etilib, unda Oʻzbekiston terma jamoasi ham ishtirok etadi.
Ayni paytda Osiyo oʻyinlari qahramonlaridan biri, bayroqdorimiz Zaynab Dayibekova, shuningdek, Musa Aymuratov hamda Sherzod Mamutov Tbilisida soʻnggi tayyorgarlikni olib borishmoqda. 14-oktyabr kuni erkaklar, 15-oktyabrda esa ayollar musobaqa medallari va Parij-2024 litsenzion ochkolari uchun jang qilishadi.

13 Октября 2023 1831
14-15 октября по всем трём направлениям фехтования пройдут соревнования "Satellite". Как мы сообщали ранее, лучших спортсменов на рапирах определят в Ташкенте. А столице Грузии пройдут состязания на саблях, в которых будут участвовать и члены сборной Узбекистана.
В настоящее время свои заключительные тренировки проводят в Тбилиси чемпионка Азиатских игр, знаменосец делегации нашей страны Зайнаб Дайибекова, а также Муса Аймуратов и Шерзод Мамутов. В рамках данного турнира за медали и лицензионные очки будут бороться мужчины - 14 октября, а женщины - 15 октября.