Oʻzbekiston delegatsiyasi rahbariyati Xitoyning yetakchi kompaniyalaridan biri bilan hamkorlik rejalarini muhokama qilishdi
Yoshlar siyosati va sport vaziri Adham Ikramov hamda Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov bugun Xitoyning elektronika va texnika mahsulotlari ishlab chiqaruvchi yirik kompaniyalaridan biri boʻlgan “Dafeng Technology Co LTD” shirkati direktori Gaven Feng bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida ikki mamlakat oʻrtasida soʻnggi yillarda savdo-iqtisodiy, ijtimoiy va madaniy sohalarda oʻzaro hamkorlik aloqalari yangi bosqichga olib chiqilgani alohida taʼkidlandi. Kompaniya ofisiga tashrif davomida ayni kunlarda korxona muhandislari tomonidan ishlab chiqilgan yangi loyihalar taqdimoti va amaliy koʻrgazmalar namoyish etildi.
Taqdimot davomida, mazkur kompaniyada faoliyat olib borayotgan 80 dan ortiq ilmiy tadqiqot muhandislari tomonidan 160 dan ziyod yangi loyihalar ishlab chiqilgan boʻlib, ularning 120 dan ortigʻi jahon bozoriga chiqib ulgurganligi aytildi. Mutasaddilar kompaniya ishlab chiqarayotgan mahsulotlardan mamlakatimizda sport infratuzilmasini yanada rivojlantirishda foydalanish borasida fikr almashishdi.
Uchrashuv yakunida vazir Adham Ikramov kompaniya rahbari va mutasaddilarni Oʻzbekistonga taklif qildi hamda kelgusida hamkorlikda koʻplab loyihalar amalga oshirilishiga umid bildirdi.

Руководство делегации Узбекистана обсудило планы сотрудничества с одной из ведущих китайских компаний
Министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов и Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов встретились с директором одной из крупнейших китайских компаний по производству электроники и бытовой техники "Dafeng Technology Co LTD" Гавеном Фенгом.
В ходе встречи было особо отмечено, что за последние годы сотрудничество между двумя странами в торгово-экономической, социальной и культурной сферах вышло на новый уровень. В ходе посещения офиса Компании были представлены презентации новых проектов и практические выставки, разработанные в эти дни инженерами предприятия.
В ходе презентации было отмечено, что более 80 инженеров-исследователей, работающих в этой Компании, разработали более 160 новых проектов, более 120 из которых уже вышли на мировой рынок. Официальные лица обменялись мнениями об использовании продукции Компании для дальнейшего развития спортивной инфраструктуры в нашей стране.
В завершение встречи министр Адхам Икрамов пригласил руководителя Компании и должностных лиц в Узбекистан отметил, что надеется на дальнейшую реализацию многих совместных проектов.