Jahon chempionatida ishtirok etuvchi og‘ir atletikachilarimiz bilan tanishing
23-31 may kunlari poytaxtimiz og‘ir atletika bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionatiga mezbonlik qiladi. Unda dunyoning 40 dan ortiq mamlakatidan yosh yulduzlar ishtirok etishadi.
Terma jamoamiz murabbiylar shtabi mazkur musobaqada ishtirok etuvchi sportchilarimiz nomini e’lon qildi. Unga ko‘ra, 14 nafar sportchimiz mazkur dunyo birinchiligida yurtimiz sharafini himoya qiladi. Ular orasida o‘smirlar Olimpiadasi sovrindorlari Muhammadqodir Toshtemirov, Kumushxon Fayzullayeva, shuningdek, Tursunoy Jabborova, Nigora Abdullayeva, Hakimjon Shamsiddinov kabi iqtidorli yoshlarni ham uchratish mumkin. To‘liq tarkib esa quyidagicha:
Yigitlar:
-55 kg: Husinboy Matrasulov
-61 kg: Og‘abek Nafasov
-81 kg: Hakimjon Shamsiddinov
-81 kg: Hojiakbar Olimov
-89 kg: Muhammadqodir Toshtemirov
-89 kg: Valijon Sharipov
-96 kg: Qurbonmurod Namozov
-102 kg: Mirhosil Mirzaboyev
-55 kg: Nigora Abdullayeva
-59 kg: Mashhura Rustamova
-64 kg: Kumushxon Fayzullayeva
-71 kg: Nigora Suvonova
-71 kg: Madinabonu Jo‘rayeva
-76 kg: Tursunoy Jabborova
Eslatib o‘tamiz, ushbu musobaqa Tokio-2020 Olimpiadasi reytingi uchun ham qimmatli ochkolarni taqdim etadi.

The names of our weightlifters who will take part in the World Cup
On May 23-31, Tashkent will host the World Weightlifting Championship among young people. Representatives of more than 40 countries of the world will take part in the competition.
The coaching staff of the national team of Uzbekistan announced the names of weightlifters who will take part in the World Championship. The total number of our athletes is 14, among which we can see the winners of the youth Olympics — Mukhammadkodir Toshtemirov and Kumushkhon Fayzullayeva, as well as young and talented athletes — Tursuna Zhabborova, Nigora Abdullayeva, Khakimjon Shamsiddinov. Full list of participants:
Guys:
-55 kg: Khusinboy Matrasulov
-61 kg: Ogabek Nafasov
-81 kg: Khakimjon Shamsiddinov
-81 kg: Khozhiakbar Olimov
-89 kg: Mukhammadkodir Toshtemirov
-89 kg: Valizhon Sharipov
-96 kg: Kurbonmurod Namozov
-102 kg: Mirkhosil Mirzaboyev
-55 kg: Nigora Abdullayeva
-59 kg: Mashkhura Rustamova
-64 kg: Kumushkhon Fayzullayeva
-71 kg: Nigora Suvonova
-71 kg: Madinabonu Zhuraeva
-76 kg: Tursunoy Zhabborova
We remind you that the participants of the championship have a chance to record valuable rating points for Tokyo 2020 on their account.