Tongni xushxabar bilan qarshi olamiz: Oʻzbekiston Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlariga ilk yoʻllanmani qoʻlga kiritdi!
Ispaniyaning Valensiya shahrida oʻtayotgan badiiy gimnastika boʻyicha jahon chempionatidan ajoyib yangilik. Hamyurtimiz Taxmina Ikromova Oʻzbekiston delegatsiyasi uchun Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlarining ilk yoʻllanmasini taqdim qildi.
Yurtdoshimiz koʻpkurash dasturida 4 mashq yakunidan soʻng 124.200 ball bilan 9-oʻrinni egalladi. Ikromova bu bilan Parij-2024 Olimpiadasiga yoʻllanma beruvchi 14 talikdan joy oldi. Shuningdek, sportchimiz bulava va tasmadagi mashqda final bosqichiga yoʻl oldi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi barcha yurtdoshlarimizni, qolaversa, mamlakat gimnastika federatsiyasi, sportchimiz va uni tayyorlagan murabbiylarni ushbu natija bilan samimiy qutlaydi!

25 Августа 2023 3545
Отличные новости с чемпионата мира по художественной гимнастике, который проходит в Валенсии (Испания). Наша соотечественница Тахмина Икромова завоевала первую лицензию делегации нашей страны на летние Олимпийские Игры 2024 года в Париже.
Наша соотечественница заняла 9-е место в программе многоборья с результатом 124.200 очков по итогам 4 упражнений. Таким образом, Икромова вошла в ТОР-14, что дало ей путёвку на Олимпийские Игры 2024 года в Париже. Также узбекская спортсменка пробилась в финал на булавах и ленте.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет всех наших соотечественников, а также Федерацию гимнастики страны, спортсменку и подготовивших её тренеров с этим замечательным результатом!