Badiiy gimnastikachilarimiz jahon chempionatiga tayyorlanishmoqda
Badiiy gimnastika boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi ayni kunlarda Ozarbayjon poytaxtida oʻquv-mashgʻulot yigʻinini olib bormoqda. Mazkur yigʻin 23-27-avgust kunlari Ispaniyaning Valensiya shahrida oʻtadigan litsenzion jahon chempionatiga tayyorgarlikning soʻnggi bosqich vazifasini oʻtab beradi.
Jahon chempionatida Taxmina Ikromova hamda Evelina Atalyans yakkalik, Shahzoda Ibragimova, Mariya Pak, Mumtoza Isʼhoqzoda, Nargiza Jumaniyozova, Ruxshona Dehqonova, Iroda Sodiqova guruh mashqlari dasturida yurtimiz sharafini himoya qilishadi. Tarkibdan E. Atalyans Toshkentda alohida dasturda tayyorgarlik koʻrmoqda. Qolgan barcha sportchilar Bokuda boʻlib turishibdi va ular 20-avgust sanasida Ispaniyaga yoʻl olishadi.

18 Августа 2023 2017
В эти дни сборная Узбекистана по художественной гимнастике проводит УТС в столице Азербайджана. Данные тренировки станут заключительным этапом подготовки к лицензионному чемпионату мира, который пройдёт в Валенсии (Испания) с 23 по 27 августа.
К сборам в Баку был привлечён состав, который будет участвовать в предстоящем первенстве планеты. На ЧМ честь нашей страны будут защищать Тахмина Икромова и Эвелина Атальянц (индивидуальная программа), Шахзода Ибрагимова, Мария Пак, Мумтоза Исхокзода, Наргиза Джуманиёзова, Рухшона Дехконова, Ирода Содикова (групповые упражнения). В Ташкенте по отдельной программе тренировки ведёт Э.Атальянц, а остальной состав команды готовятся в Баку, где сборы продлятся до 20 августа. После этого грации отправятся в Испанию.