O‘zbek boksi fidoyisi Rustam Xolmuhamedov 64 yoshda
Rustam Dekanovich Xolmuhamedov 1957 yil 17 may kuni Toshkent shahrida tug‘ilgan. 1978 yil O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya institutini tamomlagach, umrining asosiy qismini ushbu dargohda o‘zbek sporti rivojiga sarfladi. Uzoq yillar ushbu oliy o‘quv yurtida o‘qituvchi, tadqiqotchi, kafedra mudiri, dekan, rektor o‘rinbosari kabi lavozimlarda mehnat qildi. Faoliyati davomida boks sportiga oid ko‘plab ilmiy tadqiqotlar, adabiyotlar va turli qo‘llanmalar yozgan. Pedagogika fanlari doktori ilmiy unvoniga sazovor bo‘lgan. Hozirda O‘zDJSTU professori, O‘zbekiston boks federatsiyasining Ilmiy-kompleks guruhi rahbari sifatida faoliyatini davom ettirib kelmoqda.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Rustam Xolmuhamedovni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Рустама Холмухамедова!
Сегодня один из ветеранов спорта Узбекистана, доктор педагогических наук Рустам Холмухамедов отмечает свой День рождения.
Холмухамедов Рустам Деканович родился 17 мая 1957 года в Ташкенте. В 1978 году окончил Узбекский государственный институт физической культуры и основную часть своей жизни провёл в этом учебном заведении, трудясь во благо узбекского спорта. В течении долгих лет он проработал в качестве преподавателя, исследователя, заведующего кафедрой, декана и заместителя ректора. Имеет научную степень, доктор педагогических наук. Профессор Узбекского государственного университета физической культуры и спорта, в настоящее время является руководителем научно-комплексной группы федерации бокса Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Рустама Холмухамедова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и благополучия.