O‘zbek boksi fidoyisi Rustam Xolmuhamedov 64 yoshda
Rustam Dekanovich Xolmuhamedov 1957 yil 17 may kuni Toshkent shahrida tug‘ilgan. 1978 yil O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya institutini tamomlagach, umrining asosiy qismini ushbu dargohda o‘zbek sporti rivojiga sarfladi. Uzoq yillar ushbu oliy o‘quv yurtida o‘qituvchi, tadqiqotchi, kafedra mudiri, dekan, rektor o‘rinbosari kabi lavozimlarda mehnat qildi. Faoliyati davomida boks sportiga oid ko‘plab ilmiy tadqiqotlar, adabiyotlar va turli qo‘llanmalar yozgan. Pedagogika fanlari doktori ilmiy unvoniga sazovor bo‘lgan. Hozirda O‘zDJSTU professori, O‘zbekiston boks federatsiyasining Ilmiy-kompleks guruhi rahbari sifatida faoliyatini davom ettirib kelmoqda.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Rustam Xolmuhamedovni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Congratulations to Rustam Kholmukhamedov!
Today, one of the veterans of sports of Uzbekistan, Doctor of Pedagogical Sciences Rustam Kholmukhamedov celebrates his birthday.
Rustam Dekanovich Kholmukhamedov was born on May 17, 1957 in Tashkent. In 1978, he graduated from the Uzbek State Institute of Physical Culture and spent most of his life in this educational institution, working for the benefit of Uzbek sports. For many years, he worked as a teacher, researcher, head of the department, dean and deputy rector. He has a scientific degree, Doctor of Pedagogical Sciences. Professor of the Uzbek State University of Physical Culture and Sports, currently he is the head of the scientific and complex group of the Boxing Federation of Uzbekistan.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Rustam Kholmukhamedov on his birthday, wishes him good health and prosperity.