Oʻzbekiston iftixori Ravshan Irmatovni tabriklaymiz!
Ravshan Sayfuddinovich Irmatov 1977-yil 9-avgust kuni tugʻilgan. FIFA referisi sifatida faoliyat olib borgan Ravshan Sayfuddinovich dunyo futboli tarixida jahon chempionatlarida eng koʻp oʻyin boshqargan hakamdir. Hamyurtimiz JAR-2010 mundialida 5 ta, Braziliya-2014 da 4 ta va Rossiyada oʻtgan jahon chempionatida 2 ta, jami 11 ta uchrashuvni boshqarib borgan. Bir necha bor klublar oʻrtasidagi JCH, Osiyo kubogi, OCHL, shuningdek, turli yosh toifalaridagi jahon chempionatlari, Olimpiya oʻyinlari va boshqa nufuzli musobaqalarning asosiy oʻyinlarida hakamlik qilgan. 2015-yil esa jahonning eng yaxshi referisi deb topilgan. Ravshan Sayfuddinovichnnig bunday xizmatlari davlatimiz tomonidan munosib baholanib, “Buyuk xizmatlari uchun” va “El-yurt hurmati” ordenlari, “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlangan. Hozirda Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi raisining birinchi oʻrinbosari, Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasining birinchi vitse-prezidenti lavozimlarida faoliyat olib bormoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Ravshan Irmatovni tugʻilgan kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Сегодня именитый представитель узбекского спорта, пятикратный лучший рефери Азии по футболу, Равшан Ирматов отмечает свой День рождения.
Ирматов Равшан Сайфуддинович родился 9 августа 1977 года. Арбитр ФИФА, является рекордсменом по количеству матчей чемпионатов мира по футболу. Наш соотечественник провёл 5 матчей на чемпионате мира ЮАР-2010, 4 матча на чемпионате мира Бразилия-2014 и 2 встречи на первенстве планеты в России (всего 11 матчей). Неоднократно судил главные матчи клубного чемпионата мира, Кубка Азии, Лиги чемпионов Азии, а также чемпионаты мира в различных возрастных категориях, Олимпийские игры и другие престижные соревнования. В 2015 году был признан лучшим рефери мира. За свои заслуги награждён орденами "Буюк хизматлари учун" и "Эл-юрт хурмати", а также, почётным званием "Узбекистон ифтихори". В настоящее время является первым заместителем председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана и первым вице-президентом ассоциации футбола Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет поздравляет именинника с сегодняшним днём, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.