Turkiyaning Istanbul shahrida zamonaviy beshkurash bo‘yicha 19 yoshgacha bo‘lgan sportchilar o‘rtasida jahon chempionati poyoniga yetdi. Unda qatnashgan O‘zbekiston terma jamoasi a’zolari katta tajriba to‘plashdi.
Musobaqada Samira Abzalova hamda Doniyor Rahimovning mikst dasturidagi ishtirokiga alohida to‘xtalish mumkin. Qolgan juftliklarga qaraganda ancha yosh hisoblangan ushbu tandem yakunda 12-natijani qayd etdi.
Eslatib o‘tamiz, bundan avval Misrning Iskandariya shahrida o‘smirlar o‘rtasida kechgan dunyo birinchiligida Abzalova saralashdagi to‘rtinchi natijasi bilan finalchilar qatoridan joy olgan edi. Mazkur jahon chempionati yosh atletlarimiz uchun debyut bo‘ldi. Unda orttirilgan katta tajriba oldinda kutib turgan Xanchjou-2022 Osiyo o‘yinlari va boshqa yirik musobaqalarda as qotadi.

Молодёжная сборная современного пятиборья Узбекистана завершила своё выступление на ЧМ
В Стамбуле завершился чемпионат мира по современному пятиборью среди спортсменов до 19 лет. Участвовавшие в нём представители сборной Узбекистана пополнили багаж соревновательного опыта.
Стоит отметить участие в микст-программе Самиры Абзаловой и Дониёра Рахимова. Этот тандем, считавшийся намного моложе остальных пар, в итоге занял 12-е место.
Напомним, что ранее на первенстве планеты среди юниоров в Александрии (Египет) Абзалова заняла четвёртое место в квалификации и пробилась в финал. Данный чемпионат мира стал дебютом для наших юных атлетов. Огромный опыт, полученный в нём, играет важную роль в подготовке к предстоящим Азиатским Играм Ханчжоу-2022 и к другим крупным соревнованиям.