Voleybol boʻyicha oʻsmirlar oʻrtasida Markaziy Osiyo chempionati yakunlandi
Toshkentda voleybol boʻyicha 16 yoshgacha boʻlgan oʻsmirlar oʻrtasida Markaziy Osiyo chempionati oʻz yakuniga yetdi. Musobaqaning qizlar oʻrtasidagi final bellashuvida hamyurtlarimiz qozogʻistonlik tengqurlariga qarshi bahs olib borishdi.
Qiziqarli kechgan oʻyin qoʻshnilarimizning 3:0 hisobidagi gʻalabasi bilan yakunlandi. Shu tariqa, qizlar oʻrtasidagi bellashuvlarda Qozogʻiston jamoasi birinchi oʻrinni qoʻlga kiritdi. Ikkinchi oʻrin Oʻzbekiston-1 jamoasiga nasib etgan boʻlsa, yarim finalda imkoniyatni boy bergan Oʻzbekiston-2 qizlari bronza medallari bilan taqdirlanishdi.
Yigitlar oʻrtasidagi finalda Pokistonni 3:2 hisobida dogʻda qoldirgan Eron chempionlikni tantana qildi. Boʻlajak chempionlarga yarim finalda imkoniyatni boy bergan yigitlarimizga bronza medallari topshirildi.
Toshkentda voleybol musobaqalari davom etadi. Endi 22-29-iyul kunlari poytaxtimiz 16 yoshgacha boʻlgan oʻsmirlar oʻrtasidagi Osiyo chempionatiga mezbonlik qiladi.

Завершился чемпионат Центральной Азии по волейболу среди юниоров
В Ташкенте завершился чемпионат Центральной Азии по волейболу среди юношей и девушек до 16 лет. В финальном матче среди девушек наши соотечественницы сразились с казахстанскими волейболистками.
Интересная игра завершилась победой представительниц соседней республики со счётом 3:0. Таким образом, в соревнованиях среди девушек первое место заняла сборная Казахстана, второе место досталось команде Узбекистан-1, а бронзовые медали достались Узбекистан-2, которые уступили в полуфинале.
В состязаниях среди юношей золото домой забирает команда Ирана, в финале обыгравшая дружину Пакистан со счётом 3:2. Бронзовые медали достались нашим соотечественникам.