Suzuvchilarimiz jahon chempionati oldidan mashgʻulot oʻtkazishdi
Maʼlum qilganimizdek, joriy yilning 14-30-iyul kunlari Yaponiyaning Fukuoka shahrida suv sporti turlari boʻyicha XX jahon chempionati oʻtkaziladi. Mazkur musobaqada Vatanimiz sharafini himoya qiladigan sportchilarimiz kunchiqar yurtga yetib kelishgan va bugun musobaqa oldidan tayyorgarlik mashgʻulotlarini oʻtkazishdi.
Dastlab ochiq dengizda suzish musobaqasida ishtirok etadigan sportchilarimiz mashgʻulotlarga kirishdilar. Murabbiy Saida Iskandarova boshchiligida jahon chempionatida qatnashadigan sportchilarimiz musobaqa oʻtkaziladigan dengizda qariyb ikki soat davomida tayyorgarlik mashqlarini olib borishdi.
Eslatib oʻtamiz, ochiq dengizda suzish bahslarida jami 4 nafar sportchimiz yurtimiz shaʼnini himoya qilishadi. Ayollar oʻrtasida Parizoda Iskandarova hamda Anastasiya Zelinskaya startga chiqishsa, erkaklar toifasidagi bahslarda Vyacheslav Shkretov va Nikita Kornilov medallar uchun kurash olib borishadi.

Пловцы провели заключительный этап подготовки перед ЧМ
Как мы сообщали ранее, с 14 по 30 июля текущего года в японском городе Фукуока пройдёт XX чемпионат мира по водным видам спорта. Отечественные спортсмены, которые будут защищать честь нашей страны на этом первенстве, прибыли в Японию и сегодня провели предсоревновательную подготовку.
Сначала к тренировкам приступили атлеты, участвующие в соревнованиях по плаванию на открытой воде. Под руководством тренера Саиды Искандаровой спортсмены провели почти два часа в море, где будут проходить сами состязания.
Напомним, что в соревнованиях по плаванию на открытой воде честь нашей страны защищают 4 спортсмена. Среди женщин на старт выйдут Паризода Искандарова и Анастасия Зелинская, а среди мужчин за медали поборются Вячеслав Шкретов и Никита Корнилов.