Taekvondochilarimiz litsenzion turnirda qatnashish uchun Iordaniyaga jo‘nab ketishdi
Xabaringiz bor, 21-22 may kunlari Iordaniyaning Amman shahrida osiyolik taekvondochilar o‘rtasida Tokio-2020 Olimpiadasi uchun uchun litsenzion turnir bo‘lib o‘tadi. Ushbu musobaqada O‘zbekistondan 3 nafar (1 erkak va 2 ayol) taekvondochi ishtirok etish huquqiga ega.
O‘zbekiston taekvondo assotsiatsiyasining ma’lum qilishicha, bugun O‘zbekiston taekvondo terma jamoasi a’zolari Toshkent-Dubay-Amman yo‘nalishi bo‘ylab Iordaniyaga jo‘nab ketishdi. Sportchilarimizning xavfsizligi to‘liq ta’minlangan holda, maxsus kiyimlarda uchib ketishganini ta’kidlash lozim.

Наши таэквондисты отбыли в Иорданию
Как вам известно, 21-22 мая в Аммане (Иордания) пройдёт лицензионный турнир среди азиатских таэквондистов. От имени Узбекистана, в этом соревновании имеют право принять участие 3 представителя (1 мужчина и 2 женщины).
Как сообщает ассоциация таэквондо WT Узбекистана, сегодня представители сборной Узбекистана таэквондо WT в направлении Ташкент-Дубай-Амман отбыли в Иордарию. Следует отметить, что с целью безопасности, спортсмены отправились в специальных одеждах.
Нигора Турсункулова
Феруза Содикова
Тренерский штаб:
Ким Юнг Жин
Дмитрий Хван
Маъсуд Юнусов (врач)
Муроджон Чориев (Генеральный секретарь)
Дмитрий Ким (Международный судья)
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает удачи и побед нашим таэквондистам, в столь важном турнире.