Taekvondochilarimiz litsenzion turnirda qatnashish uchun Iordaniyaga jo‘nab ketishdi
Xabaringiz bor, 21-22 may kunlari Iordaniyaning Amman shahrida osiyolik taekvondochilar o‘rtasida Tokio-2020 Olimpiadasi uchun uchun litsenzion turnir bo‘lib o‘tadi. Ushbu musobaqada O‘zbekistondan 3 nafar (1 erkak va 2 ayol) taekvondochi ishtirok etish huquqiga ega.
O‘zbekiston taekvondo assotsiatsiyasining ma’lum qilishicha, bugun O‘zbekiston taekvondo terma jamoasi a’zolari Toshkent-Dubay-Amman yo‘nalishi bo‘ylab Iordaniyaga jo‘nab ketishdi. Sportchilarimizning xavfsizligi to‘liq ta’minlangan holda, maxsus kiyimlarda uchib ketishganini ta’kidlash lozim.

Our Taekwondo athletes have left for Jordan
As you know, a licensed tournament among Asian taekwondo athletes will be held in Amman (Jordan) on May 21-22. On behalf of Uzbekistan, 3 representatives (1 man and 2 women) have the right to participate in this competition.
According to the WT Taekwondo Association of Uzbekistan, today representatives of the Uzbekistan taekwondo WT team in the direction of Tashkent-Dubai-Amman left for Jordan. It should be noted that for the purpose of safety, the athletes went in special clothes.
Athletes:
Nigora Tursunkulova
Feruza Sodikova
Ulugbek Rashitov
Coaching staff:
Pavel Khan
Kim Jung Jin
Dmitry Hwan
Baklavon Sobirov
Masud Yunusov (doctor)
Stanislav Dogbayev (massage therapist)
Murodjon Choriev (General Secretary)
Dmitry Kim (International Judge)
The National Olympic Committee of Uzbekistan wishes good luck and victories to our taekwondo athletes in such an important tournament.