Namangan viloyatida yoshlar uchun yaratilgan sharoitlar Respublika ishchi guruhi nigohida
Ayni kunlarda hududlarda yoshlar bilan ishlash va sport sohasida olib borilayotgan ishlar holatini oʻrganish boʻyicha Yoshlar siyosati va sport vazirligi, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyatidan iborat Respublika ishchi guruhi tuzilgan boʻlib, mutasaddilar yurtimizning barcha viloyatlarida mazkur yoʻnalish boʻyicha holatni oʻrganib chiqishmoqda. MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov boshchiligidagi ishchi guruh Namangan viloyatida boʻlib turibdi.
Dastavval, viloyat Yoshlar siyosati va sport boshqarmasi rahbariyati mavzu boʻyicha hududlarda olib borilayotgan ishlar bilan tanishtirdi. Shundan soʻng ishchi guruh Pop, Davlatobod, Yangi Namangan, Chust tumanlari va Namangan shahriga borib, u yerlardagi sport maktablari va obyektlarning faoliyatini oʻrgandi. Pop tumanida qurilayotgan 2-BOʻSM mutasaddilarning eʼtiborini jalb etdi. 5000 metr kvadrat maydonni egallaydigan ushbu maskanda yoshlarning sport bilan shugʻullanishlari uchun barcha sharoitlar yaratiladi.
Sherzod Rixsibayevich barcha tumanlardagi sport maktablarining faoliyati bilan tanishar ekan, ish samaradorligini oshirish boʻyicha qoʻshimcha topshiriqlar berdi. Shuningdek, Murodjon Ahmadaliyev, Adhamjon Ergashev kabi jahon arenalarida ulkan yutuqlarga erishgan namanganlik sportchilarni viloyat yoshlari uchun namuna qilib koʻrsatish, ulardagi vatanparvarlik ruhini kuchaytirish xususida alohida toʻxtaldi.

Рабочая группа посетила спортивные объекты Намангана
В эти дни создана республиканская рабочая группа в составе руководства Министерства молодежной политики и спорта, Национального Олимпийского комитета Узбекистана по работе с молодёжью и изучению состояния дел в сфере спорта в регионах. Должностные лица изучают ситуацию по данному направлению во всех уголках страны. Рабочая группа во главе с заместителем председателя НОК Шерзодом Ташматовым находится в Наманганской области.
Сначала руководство управления Молодёжной политики и спорта Наманганской области ознакомило с проводимой в регионах работой в данном направлении. После этого рабочая группа отправилась в Поп, Давлатобод, Янги Наманган, Чуст и город Наманган, где изучила деятельность спортивных школ и объектов. ДЮСШ-2, строящаяся в районе Поп, привллекла особое внимание официальных лиц. На этом объекте площадью 5000 квадратных метров будут созданы все необходимые условия для занятий спортом.
Ознакомившись с деятельностью спортивных школ во всех районах, Шерзод Рихсибаевич дал дополнительные поручения по повышению эффективности работы. Он также особо подчеркнул, что спортсменов из Намангана, добившиеся больших успехов на мировой арене, такие как Муроджон Ахмадалиев, Адхамжон Эргашев, нужно ставить в пример для подражания молодёжи, и что они являются образцом воспитания представителей подрастающего поколения в духе патриотизма и любви к Родине.