Malik Babayev va Andrey Abduvaliyevni tabriklaymiz!
Bugun Oʻzbekiston MOQning sobiq raisi, hozirda mamlakat boks federatsiyasi raisining maslahatchisi sifatida faoliyat olib borayotgan Malik Babayev hamda Oʻzbekiston yengil atletika federatsiyasi raisining oʻrinbosari, Olimpiada chempioni Andrey Abduvaliyev tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Malik Qurbonaliyevich Babayev 1962-yil 30-iyun kuni tavallud topgan. Poytaxtimizdagi Sharqshunoslik institutida bakalavr, Fransiyaning Lion shahridagi “Claude Bernard Lyon I” universitetining Sport menejmenti yoʻnalishida magistrlik bosqichida tahsil olgan. Sohada ulkan tajriba toʻplagach, 2001-2005-yillar MOQ Bosh kotibi, 2009-2012-yillar Qoʻmita prezidenti lavozimida faoliyat olib bordi. 2013-yildan shu paytgacha Oʻzbekiston boks federatsiyasida vitse-prezident, Bosh kotib, rais maslahatchisi kabi lavozimlarda mehnat qilib kelmoqda.
Andrey Hakimovich Abduvaliyev 1966-yil 30-iyun kuni tugʻilgan. Yengil atletikaning bosqon uloqtirish yoʻnalishi boʻyicha Barselona-1992 Olimpiya oʻyinlari chempioni. Andrey Hakimovich, shuningdek, 1993-yil Shtutgart va 1995-yil Gyoteborgda oʻtgan jahon chempionatlari gʻolibi, Osiyo chempioni va Osiyo oʻyinlari sovrindori ham sanaladi. Andrey Abduvaliyev hozirda Oʻzbekiston yengil atletika federatsiyasi raisining oʻrinbosari va Osiyo yengil atletika assotsiatsiyasi vitse-prezidenti lavozimlarida ish olib bormoqda. 2021-yil davlatimiz tomonidan “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi, Sport faxriylari kengashi har ikki yurtdoshimizni tugʻilgan kunlari bilan qutlab, ularga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Малика Бабаева и Андрея Абдувалиева!
Сегодня свой День рождения празднуют бывший председатель НОК Узбекистана Малик Бабаев, ныне занимающий должность советника председателя Федерации бокса страны и заместитель председателя Федерации лёгкой атлетики Узбекистана, Олимпийский чемпион Андрей Абдувалиев .
Малик Курбоналиевич Бабаев родился 30 июня 1962 года. Он получил степень бакалавра в Институте востоковедения столицы, а также степень магистра в области спортивного менеджмента в Университете “Claude Bernard Lyon I” во французском Лионе. Накопив огромный опыт в этой области, в 2001-2005 годах он занимал пост Генерального секретаря НОК, а в 2009-2012 годах-председателя Комитета. С 2013 года по настоящее время работает в Федерации бокса Узбекистана на должностях вице-президента, Генерального секретаря, ныне советника председателя.
Андрей Хакимович родился 30 июня 1966 года. Чемпион Олимпиады 1992 года в Барселоне по лёгкой атлетике (метание молота). Также является двукратным чемпионом мира (1993 и 1995), серебряным призёром Азиатских игр. В настоящее время занимает должности заместителя председателя Федерации лёгкой атлетики Узбекистана и вице-президента Азиатской легкоатлетической ассоциации. В 2021 году награждён медалью "Содик хизматлари учун".
Национальный Олимпийский комитет, Совет ветеранов спорта Узбекистана искренне поздравляют именинников с Днём рождения, желают им крепкого здоровья и долгих лет жизни.