Zuhriddin Qodirovni tabriklaymiz!
Bugun qilichbozlik boʻyicha mustaqil Oʻzbekistonning birinchi jahon chempioni Zuhriddin Qodirov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Zuhriddin Qodirov 2006-yil Toshkent shahrida dunyoga kelgan. 6 yildan beri qilichbozlikning sablya yoʻnalishi boʻyicha shugʻullanib keladi. Mahoratli qilichbozimiz 2022-yil BAAda oʻtgan oʻsmirlar oʻrtasidagi dunyo birinchiligida gʻalaba qozonib, ushbu sport turida Oʻzbekiston uchun jahon chempionligini keltirgan birinchi atletga aylandi. Ushbu natijasi evaziga Prezidentimiz tomonidan “Mard oʻgʻlon” davlat mukofoti bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Zuhriddin Qodirovni tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Зухриддина Кодировa!
Сегодня свой День рождения отмечает первый чемпион мира Независимого Узбекистана по фехтованию Зухриддин Кодиров.
Зухриддин Кодиров родился 22 июня 2006 года в Ташкенте. Занимается фехтованием на саблях на протяжении 6 лет. Юный фехтовальщик стал первым атлетом в истории Узбекистана, выигравший первенство планеты среди юниоров, который прошёл в ОАЭ в 2022 году. За высокий результат со стороны Президента награждён Государственной премией "Мард углон".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с сегодняшним днём, желает ему дальнейших успехов и ярких побед.