Sitora Hamidova hamda G‘iyosjon Boboyevni tabriklaymiz!
Bugun yengil atletika bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi aʼzosi Sitora Hamidova hamda mahoratli dzyudochimiz G‘iyosjon Boboyev tavallud ayyomini nishonlashmoqda.
Sitora Hamidova 1989 yil 12 may kuni Termiz shahrida tug‘ilgan. Rio-2016 Olimpiya o‘yinlari va Indoneziyada o‘tgan (2018) Osiyo o‘yinlari ishtirokchisi. 10 ming metr, yarim marafon va marafon yo‘nalishlarida yugurish bo‘yicha ixtisoslashgan sportchimiz faoliyati davomida ko‘plab nufuzli musobaqalarda yurtimiz sharafini munosib himoya qilgan. Hamidova ko‘p karra O‘zbekiston chempioni, shuningdek, 10 ming metr va yarim marafon yo‘nalishlarida mamlakat rekordchisi hisoblanadi.
G‘iyosjon Boboyev 1993 yil xuddi shu sanada Buxoro viloyatida tavallud topgan. Dzyudo bo‘yicha -73 va -81 kg vazn toifalarida terma jamoamiz sharafini himoya qiladi. Boboyev faoliyatidagi asosiy yutuqlarga -73 kg vazn toifasida erishgan. Bu davrda u Gran-pri toifasidagi musobaqalarda 1 ta oltin. 2 ta kumush va 1 ta bronza, “Katta dubulg‘a” musobaqalarida esa 1 ta kumush va 1 ta bronza medallariga sazovor bo‘lgan. Jahon chempionati va Masters musobaqalarida yurtimiz sharafini munosib himoya qilgan. Hozirda -81 kg vazn toifasida ishtirok etmoqda.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Sitora Hamidova hamda G‘iyosjon Boboyevni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga sihat-salomatlik, uzoq umr va ulkan zafarlar tilab qoladi.

Поздравляем ситору Хамидову и Гиясжона Бобоева!
Сегодня член сборной команды Узбекистана по легкой атлетике Ситора Хамидова и наш дзюдоист Гиесжон Бобоев отмечают свой день рождения.
Ситора Хамидова родилась 12 мая 1989 года в городе Термез. Участница Олимпийских игр в Рио-2016 и Азиатских игр в Индонезии (2018). Спортсмен, специализирующийся в беге на 10 тысяч метров, полумарафоне и марафоне, достойно защищал честь нашей страны на многих престижных соревнованиях. Хамидова является многократной чемпионкой Узбекистана, а также рекордсменкой страны на дистанциях 10 тысяч метров и полумарафоне.
Гиесжон Бабаев родился в 1993 году в Бухарской области. Представляет нашу сборную по дзюдо в весовых категориях -73 и -81 кг. Главных успехов в своей карьере Бобоев добился в весовой категории -73 кг. За этот период у нее 1 золото на соревнованиях категории Гран-при. Она завоевала 2 серебряные и 1 бронзовую медали, а на турнирах “Большого шлема” - 1 серебряную и 1 бронзовую медали. Достойно защищал честь нашей страны на чемпионатах мира и турнирах мастеров. В настоящее время выступает в весовой категории -81 кг.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ситору Хамидову и Гиесжона Бобоева с сегодняшним днем рождения и желает им крепкого здоровья, долгих лет жизни и больших побед.