MOQ raisi kurashchilarimiz bilan suhbatlashdi
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi muhtaram Prezidentimizning Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga ko‘rilayotgan tayyorgarlikni yana-da kuchaytirish bo‘yicha bergan topshiriqlari asosida faoliyat olib bormoqda. Bugun MOQ rahbari Rustam Shoabdurahmonov erkin va yunon-rum kurashi bo‘yicha terma jamoamiz vakillari bilan uchrashdi.
“Dinamo” sport majmuasida o‘tgan suhbatda yig‘inda ishtirok etayotgan kurashchilarimiz va ularning murabbiylari, MOQ mutasaddilari ishtirok etishdi. Uchrashuvda Rustam Shoabdurahmonov murabbiylar va sportchilar bilan Tokio Olimpiadasiga tayyorgarlik bo‘yicha alohida suhbatlashdi. Unda ularning rejalari, oilaviy sharoitlari, Olimpiadadagi raqiblarining qanchalik o‘rganilayotgani haqida gap bordi.
Eslatib o‘tamiz, erkin va yunon-rum kurashi ustalari Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga 4 tadan, jami 8 ta yo‘llanma olishdi. MOQ rahbari suhbat davomida Olimpiadaga tayyorgarlikni yana-da kuchaytirish bo‘yicha ko‘rsatma berdi. Shuningdek, kelgusi Olimpiya o‘yinlariga kuchli zaxira sportchilarini shakllantirish uchun yoshlar o‘rtasida shaffof seleksiya ishlarini tashkil etish va ular o‘rtasida musobaqalarni ko‘paytirish bo‘yicha taklifini ham bildirdi.

Председатель НОК поговорил с нашими борцам
Национальный олимпийский комитет Узбекистана осуществляет свою деятельность в соответствии с поручениями Президента нашей страны по дальнейшему усилению подготовки к Олимпийским играм в Токио-2020. Сегодня глава НОК Рустам Шоабдурахманов встретился с представителями нашей сборной по вольной и греко-римской борьбе.
В беседе, прошедшей в спорткомплексе” Динамо", приняли участие борцы, участвующие в собрании, их тренеры, представители МОК. В ходе встречи Рустам Шоабдурахманов отдельно поговорил с тренерами и спортсменами о подготовке к Олимпиаде в Токио. В нем рассказывалось об их планах, семейных обстоятельствах, о том, как учатся их соперники на Олимпиаде.
Напомним, что мастера вольной и греко-римской борьбы завоевали 4 путевки на Олимпийские игры в Токио-2020, всего 8. В ходе беседы глава МОК дал поручения по дальнейшему усилению подготовки к Олимпиаде. Он также предложил организовать прозрачную селекционную работу среди молодежи и увеличить соревнования между ними для формирования сильных резервных спортсменов на предстоящие Олимпийские игры.