Begzod Rahimboyevdan kumush
Veloshosse bo’yicha O’zbekiston terma jamoasi Tailandda o’tayotgan Osiyo chempionatida navbatdagi medalini qo’lga kiritdi. Hamyurtimiz Begzod Rahimboyev 23 yoshgacha bo’lgan sportchilar o’rtasida kechgan guruh poygasi dasturida kumush medalga ega chiqdi.
Murosasiz bellashuvda qozog’istonlik atlet oltin medalga sazovor bo’lgan bo’lsa, BAA vakili kuchli uchlikni yakunlab berdi. Bu terma jamoamizning musobaqadagi yettinchi medali. Hamyurtlarimiz shu paytgacha 2 ta oltin, 3 ta kumush va 2 ta bronza medallarini jamg’arishgan.

Серебро от Бегзода Рахимбоева
Сборная Узбекистана по шоссейной велогонке завоевала очередную медаль на чемпионате Азии в Таиланде. Наш соотечественник Бегзод Рахимбоев поднялся на вторую ступень пьедестала почёта в программе групповой гонки среди юношей до 23 лет.
Золотой награды удостоился казахстанский атлет, а тройку сильнейших замкнул представитель ОАЭ. Это седьмая медаль отечественной сборной на данных соревнованиях. Напомним, что к этому времени в копилке отечественной делегации 2 золотые, 3 серебряные и 2 бронзовые награды.