“Temurbeklar maktabi” o‘quvchilari uchun mahorat saboqlari o‘tkazildi
Prezidentimizning tashabbusi bilan tashkil etilgan “Temurbeklar maktabi” harbiy-akademik litseyi tom maʼnoda yurtimizning ertangi mard va jasur o‘g‘lonlarini tarbiyalaydigan maskanga aylandi. O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi bu dargohda tarbiyalanayotgan yoshlarning jismonan sog‘lom bo‘lib yetishishlarida o‘z hissasini qo‘shmoqda.
Toshkent shahrida joylashgan “Temurbeklar maktabi” o‘quvchilari o‘rtasida sportni ommalashtirish, ularni har tomonlama barkamol, kelajakda harbiy xizmatga jismonan va ruhan matonatli jasur xodim sifatida tarbiyalash, shuningdek, maskanga yetakchi murabbiy va sport mutaxassislarni jalb etgan holda sport seksiyalarini tashkil etish, natijada xalqaro miqyosida o‘tkaziladigan harbiy sport musobaqalarida ishtirok etishi uchun istiqboli yosh harbiy sportchilar zaxirasini yaratish maqsadida O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati va O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi o‘rtasida hamkorlik bitimi imzolangan.
Mazkur bitim ijrosini taʼminlash maqsadida “Temurbeklar maktabi” tarbiyalanuvchilari Mirzo Ulug‘bek tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabida tashkil etilgan “Mahorat saboqlari” tadbirida ishtirok etishdi. Unda yetakchi sport ustalari tomonidan sportning boks, qo‘l jangi, sambo, dzyudo va erkin kurash kabi yakkakurash turlari, suzish bo‘yicha master klasslar namoyish etishdi.
Kelajakda o‘quvchilar o‘zlarining qiziqishlari asosida maʼqul sport turlari seksiyalariga aʼzo bo‘lishadi hamda muntazam ravishda o‘quv mashg‘ulotlarida ishtirok etishadi.

Для учеников «Школы Темурбеков» организован мастер-класс
Военно-академический лицей «Школа Темурбеков» («Темурбеклар мактаби»), созданный по инициативе нашего Президента, по настоящему стал местом воспитания отважных и преданных сыновей нашей страны. В частности, Национальный Олимпийский комитет Узбекистана оказывает содействие всестороннему физическому развитию молодежи этого учреждения.
С целью пропаганды спорта среди учеников «Школы Темурбеков» города Ташкента, воспитания в будущем разносторонних, физически и морально мужественных военнослужащих, а также, организации спортивных секций с привлечением ведущих тренеров и специалистов спорта и создания сильного резерва в составе перспективных и молодых военных спортсменов для участия в международных военно-спортивных соревнованиях, подписан Меморандум сотрудничества между Службой государственной безопасности Республики Узбекистан и Национальным Олимпийским комитетом Узбекистана.
Для обеспечения реализации данного соглашения воспитанники «Школы Темурбеков» приняли участие на мастер-классе, которое было организовано в ДЮСШ №1 Мирзо-Улугбекского района. Здесь прошли мастер-классы от ведущих мастеров спорта по таким видам единоборств, как бокс, рукопашный бой, самбо, дзюдо, борьба вольного стиля, а также, по плаванию.