“Temurbeklar maktabi” o‘quvchilari uchun mahorat saboqlari o‘tkazildi
Prezidentimizning tashabbusi bilan tashkil etilgan “Temurbeklar maktabi” harbiy-akademik litseyi tom maʼnoda yurtimizning ertangi mard va jasur o‘g‘lonlarini tarbiyalaydigan maskanga aylandi. O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi bu dargohda tarbiyalanayotgan yoshlarning jismonan sog‘lom bo‘lib yetishishlarida o‘z hissasini qo‘shmoqda.
Toshkent shahrida joylashgan “Temurbeklar maktabi” o‘quvchilari o‘rtasida sportni ommalashtirish, ularni har tomonlama barkamol, kelajakda harbiy xizmatga jismonan va ruhan matonatli jasur xodim sifatida tarbiyalash, shuningdek, maskanga yetakchi murabbiy va sport mutaxassislarni jalb etgan holda sport seksiyalarini tashkil etish, natijada xalqaro miqyosida o‘tkaziladigan harbiy sport musobaqalarida ishtirok etishi uchun istiqboli yosh harbiy sportchilar zaxirasini yaratish maqsadida O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati va O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi o‘rtasida hamkorlik bitimi imzolangan.
Mazkur bitim ijrosini taʼminlash maqsadida “Temurbeklar maktabi” tarbiyalanuvchilari Mirzo Ulug‘bek tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabida tashkil etilgan “Mahorat saboqlari” tadbirida ishtirok etishdi. Unda yetakchi sport ustalari tomonidan sportning boks, qo‘l jangi, sambo, dzyudo va erkin kurash kabi yakkakurash turlari, suzish bo‘yicha master klasslar namoyish etishdi.
Kelajakda o‘quvchilar o‘zlarining qiziqishlari asosida maʼqul sport turlari seksiyalariga aʼzo bo‘lishadi hamda muntazam ravishda o‘quv mashg‘ulotlarida ishtirok etishadi.

A master class was organized for the students of the "Temurbekov School"
The military-academic Lyceum "Temurbekov School" ("Temurbeklar Maktabi"), created on the initiative of our President, has truly become a place for the education of brave and devoted sons of our country. In particular, the National Olympic Committee of Uzbekistan provides assistance to the comprehensive physical development of the youth of this institution.
A Memorandum of Cooperation between the State Security Service of the Republic of Uzbekistan and the National Olympic Committee of Uzbekistan was signed in order to promote sports among the students of the Temurbekov School in Tashkent, to educate versatile, physically and morally courageous servicemen in the future, as well as to organize sports sections with the involvement of leading coaches and sports specialists and to create a strong reserve of promising and young military athletes to participate in international military sports competitions.
To ensure the implementation of this agreement, the pupils of the Temurbekov School took part in a master class, which was organized in the Youth School No. 1 of the Mirzo-Ulugbek district. There were master classes from leading masters of sports in such types of martial arts as boxing, hand-to-hand combat, sambo, judo, freestyle wrestling, as well as swimming.