MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatovni tabriklaymiz!
Bugun MOQ raisi oʻrinbosari, Oʻzbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasi raisi Sherzod Tashmatov oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Sherzod Rixsibayevich Tashmatov 1979-yil 5-iyun kuni tugʻilgan. Umrining asosiy qismini oʻzbek sportini rivojlantirishga bagʻishlagan professional sport menejeri faoliyati davomida Oʻzbekiston muaytay va boks federatsiyalari, shuningdek, taekvondo WT assotsiatsiyalarida muvaffaqiyatli ishlagan. Ayniqsa, oʻzbek bokschilarining Rio-2016 Olimpiya oʻyinlaridagi zafarli ishtirokida bu insonning xizmati beqiyos. Sherzod Tashmatov, shuningdek, Osiyo boks Konfederatsiyasi vitse-prezidenti, tashkilot Ijroiya qoʻmitasi aʼzosi sifatida ham faoliyat koʻrsatgan.
Uning Oʻzbekiston taekvondo assotsiatsiyasi boshqaruvidagi faoliyati oʻzbek sportida yangi sahifa ochdi, deyish mumkin. Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida taekvondochilarimiz ilk bor toʻliq tarkibda 4 ta litsenziya qoʻlga kiritishdi. Ulugʻbek Rashitovning undagi oltin medali mustaqil Oʻzbekiston uchun mazkur sport turida Olimpiadalardagi dastlabki sovrini boʻldi. Qolaversa, taekvondochilarimizning ketma-ket ikki bor jahon chempionatlarida 4 tadan medal qoʻlga kiritib kelishlarida Sh.Tashmatovning xizmatlari beqiyos. Sherzod Rixsibayevichning mana shunday mehnatlari davlatimiz tomonidan “Mehnat shuhrati” va “Doʻstlik” ordenlari bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Sherzod Tashmatovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan zafarlar tilab qoladi.

Сегодня заместитель председателя НОК, руководитель Ассоциации таэквондо WT Узбекистана Шерзод Ташматов отмечает свой День рождения.
Шерзод Рихсибаевич Ташматов родился 5 июня 1979 года. Профессиональный спортивный менеджер, посвятивший большую часть своей жизни развитию узбекского спорта, успешно работал в Федерациях муай-тай и бокса, а также в Ассоциации таэквондо WT Узбекистана. Особенно бесценна заслуга этого человека в триумфальном выступлении узбекских мастеров кожаной перчатки на Олимпийских играх Рио-2016. Шерзод Ташматов также являлся вице-президентом Азиатской конфедерации бокса, членом Исполнительного комитета Организации.
Стоит отметить, что являясь руководителем Ассоциации таэквондо WT Узбекистана, Шерзод Рихсибаевич вложил свою лепту в участие полным составом сборной Узбекистана по данной дисциплине в ОИ Токио-2020. Отечественные таэквондисты впервые завоевали 4 лицензии Олимпиады. К тому же Олимпийская золотая медаль Улугбека Рашитова стала для Независимого Узбекистана первой наградой на главных стартах четырёхлетия в этом виде спорта. Кроме того, велика его заслуга в том, что таэквондисты нашей станы два раза подряд удостоились по 4 медалей на ЧМ. За этот труд Шерзод Ташматов был награждён государством орденами "Мехнат шухрати" и "Дустлик".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, долгих лет жизни и дальнейших успехов.