“Sportni sev, sport bilan yasha!”: Festivalga maktabgacha taʼlim muassasalari ham qo‘shilishdi
Prezidentimizning 2020 yil 30 oktyabr kuni eʼlon qilgan “Sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yana-da rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmoni ijrosini taʼminlash maqsadida Respublikamiz bo‘ylab “Sportni sev, sport bilan yasha!” ommaviy musobaqasi yo‘lga qo‘yilgan. Hozirda butun mamlakatimiz bo‘ylab mazkur musobaqaning navbatdagi oyligi bo‘lib o‘tmoqda.
Rejaga ko‘ra, may oyi Toshkent viloyatida shaxmat-shashka bahslari o‘tkazilyapti. Ana shunday ahamiyatli tadbirlardan biri Nurafshon shahrida tashkil etildi. Unda viloyatning maktabgacha taʼlim muassasalarida faoliyat olib borayotgan tarbiyachilar va bolajonlar shaxmat-shashka bo‘yicha bahs olib borishdi. Qiziqarli kechgan bahslarda chirchiqlik Zulxumor Anorboyeva tarbiyachilar o‘rtasida, Yusuf Abdukarimov esa bolalar orasida g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Taqdirlash marosimida viloyat hokimining o‘rinbosari D.Babayev, shuningdek, viloyat Turizm va sport boshqarmasi, MOQ vakillari ishtirok etishdi.

«Люби спорт, живи со спортом!»: в Нурафшане прошли соревнования среди детей
С целью обеспечения реализации задач, упомянутых в Указе Президента Республики Узбекистан «О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» по всей Республике проходит спортивный фестиваль «Люби спорт, живи со спортом!». В настоящее время во всех регионах страны начато проведение соревнований за май месяц.
В частности, в этом месяце в Ташкентской области проходит соревнование по шахматам и шашке. Одно из таких состязаний состоялось в городе Нурафшан. В частности, среди воспитателей дошкольных учреждений и воспитанниками детских садиков было организовано соревнование. В итоге, среди воспитателей победила Зулхумор Анорбоева из Чирчика , а Юсуф Абдукаримов среди детей.
На церемонии награждения принимали участие заместитель хокима области Д.Бабаев, а также, представители управления туризма и спорта области и НОК.