“Sportni sev, sport bilan yasha!”: Festivalga maktabgacha taʼlim muassasalari ham qo‘shilishdi
Prezidentimizning 2020 yil 30 oktyabr kuni eʼlon qilgan “Sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yana-da rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmoni ijrosini taʼminlash maqsadida Respublikamiz bo‘ylab “Sportni sev, sport bilan yasha!” ommaviy musobaqasi yo‘lga qo‘yilgan. Hozirda butun mamlakatimiz bo‘ylab mazkur musobaqaning navbatdagi oyligi bo‘lib o‘tmoqda.
Rejaga ko‘ra, may oyi Toshkent viloyatida shaxmat-shashka bahslari o‘tkazilyapti. Ana shunday ahamiyatli tadbirlardan biri Nurafshon shahrida tashkil etildi. Unda viloyatning maktabgacha taʼlim muassasalarida faoliyat olib borayotgan tarbiyachilar va bolajonlar shaxmat-shashka bo‘yicha bahs olib borishdi. Qiziqarli kechgan bahslarda chirchiqlik Zulxumor Anorboyeva tarbiyachilar o‘rtasida, Yusuf Abdukarimov esa bolalar orasida g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Taqdirlash marosimida viloyat hokimining o‘rinbosari D.Babayev, shuningdek, viloyat Turizm va sport boshqarmasi, MOQ vakillari ishtirok etishdi.

"Love sports, live with sports!": competitions among children were held in Nurafshan
In order to ensure the implementation of the tasks mentioned in the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On measures for the widespread introduction of a healthy lifestyle and the further development of mass sports", a sports festival "Love sports, live with sports!" is being held throughout the Republic. Currently, competitions for the month of May have been launched in all regions of the country.
In particular, this month a chess and draughts competition is being held in the Tashkent region. One of these competitions was held in the city of Nurafshan. In particular, a competition was organized among preschool teachers and kindergarten students. As a result, Zulkhumor Anorboeva from Chirchik won among the teachers , and Yusuf Abdukarimov among the children.
The award ceremony was attended by the deputy khokim of the region D. Babayev, as well as representatives of the Department of tourism and sports of the region and the NOC.