Bokschilarimizning tayyorgarligi eʼtibor markazida
Boks bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasining Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarligi har qachongidan ham diqqat-markazimizda bo‘lib turibdi. Bugun MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari, Osiyo boks konfederatsiyasi vitse-prezidenti Saken Polatov terma jamoamiz tayyorgarligini ko‘zdan kechirdi.
Taʼkidlash joiz, Saken Polatov bugungi uchrashuvga o‘zbek boksi faxriylarini ham taklif qilgan edi. “Yangiobod” sport bazasida o‘tgan tadbirda mehmonlar bokschilarimizning tayyorgarligini ko‘rish bilan birga bugungi 9 may – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan maʼnaviy uchrashuv tashkil qilishdi. Unda uzoq yillik hayotiy tajribaga ega faxriylarimiz yurtimizning bugungi osoyishta kunlari uchun jonini fido qilgan mard va jasur o‘g‘lonlarimiz haqida gapirib berishdi.
Hozirda Prezidentimiz bergan topshiriq asosida sportchilarimizning tayyorgarligi jiddiy nazoratga olingan. Bu borada federatsiya mutasaddilari ham bevosita bokschilarimiz bilan “Yangiobod” bazasida istiqomat qilishmoqda. Bunda ular sportchilarimizning kunlik mashg‘ulot jarayoni, tuzilayotgan ovqatlar menyusini qattiy kuzatib borishmoqda.
O‘z navbatida terma jamoamiz murabbiylari va federatsiya mutasaddilari tashkil etilgan bugungi mazmunli suhbat uchun bokschilarimiz nomidan minnatdorchilik izhor etib qoldilar.

The focus is on the training of boxers
The preparation of the Uzbek national boxing team for the Tokyo 2020 Olympics is in the center of attention and is of great interest as never before. Today, Deputy Chairman of the NOC, First Deputy Chairman of the Boxing Federation of Uzbekistan, Vice-President of the Asian Boxing Confederation Saken Polatov examined the training of our boxers.
It should be noted that Saken Polatov also invited Uzbek boxing veterans to today's meeting. In the event, which was held at the sports base "Yangiabad", the guests examined the training of athletes, and also held a spiritual and educational event in honor of the Day of Remembrance and Honors. At the meeting, veterans with rich life experience told about the exploits of our great ancestors who sacrificed themselves for the sake of peace and prosperity of Uzbekistan.
Currently, according to the instructions of the President, the training of athletes is strictly controlled. In particular, representatives of the federation together with athletes live at the Yangiabad base. Responsible persons control the daily training of boxers, as well as their diet.
In turn, the coaches of the national team and representatives of the federation on behalf of the boxers expressed gratitude for today's conversation.