Bokschilarimizning tayyorgarligi eʼtibor markazida
Boks bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasining Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarligi har qachongidan ham diqqat-markazimizda bo‘lib turibdi. Bugun MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari, Osiyo boks konfederatsiyasi vitse-prezidenti Saken Polatov terma jamoamiz tayyorgarligini ko‘zdan kechirdi.
Taʼkidlash joiz, Saken Polatov bugungi uchrashuvga o‘zbek boksi faxriylarini ham taklif qilgan edi. “Yangiobod” sport bazasida o‘tgan tadbirda mehmonlar bokschilarimizning tayyorgarligini ko‘rish bilan birga bugungi 9 may – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan maʼnaviy uchrashuv tashkil qilishdi. Unda uzoq yillik hayotiy tajribaga ega faxriylarimiz yurtimizning bugungi osoyishta kunlari uchun jonini fido qilgan mard va jasur o‘g‘lonlarimiz haqida gapirib berishdi.
Hozirda Prezidentimiz bergan topshiriq asosida sportchilarimizning tayyorgarligi jiddiy nazoratga olingan. Bu borada federatsiya mutasaddilari ham bevosita bokschilarimiz bilan “Yangiobod” bazasida istiqomat qilishmoqda. Bunda ular sportchilarimizning kunlik mashg‘ulot jarayoni, tuzilayotgan ovqatlar menyusini qattiy kuzatib borishmoqda.
O‘z navbatida terma jamoamiz murabbiylari va federatsiya mutasaddilari tashkil etilgan bugungi mazmunli suhbat uchun bokschilarimiz nomidan minnatdorchilik izhor etib qoldilar.

В центре внимания подготовка боксёров
Подготовка сборной Узбекистана по боксу к Олимпиаде Токио-2020 находится в центре внимания и как никогда вызывает большой интерес. Сегодня заместитель председателя НОК, первый заместитель председателя федерации бокса Узбекистана, вице-президент Азиатской конфедерации бокса Сакен Полатов осмотрел подготовку наших боксёров.
Следует отметить, что Сакен Полатов на сегодняшнюю встречу пригласил и ветеранов узбекского бокса. В мероприятии, которое прошло на спортивной базе «Янгиабад», гости осмотрели подготовку спортсменов, а также, провели духовно-просветительское мероприятие в честь Дня памяти и почестей. На встрече ветераны, имеющие богатый жизненный опыт, рассказали о подвигах наших великих предках, которые пожертвовали собой ради спокойствия и благополучия Узбекистана.
В настоящее время, согласно поручениям Президента, подготовка спортсменов строго контролируется. В частности, представители федерации вместе со спортсменами проживают на базе «Янгиабад». Ответственные лица контролируют ежедневную тренировку боксёров, а также их рацион питания.
В свою очередь, тренеры сборной и представители федерации от имени боксёров выразили благодарность за сегодняшнюю беседу.