Qoraqalpog‘istonda ommaviy musobaqalar va xotira turnirlari o‘tkazilmoqda
Shu kunlarda butun Respublikamiz bo‘ylab “Sportni sev, sport bilan yasha!” ommaviy musobaqasi qatorida 9 may – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan ko‘plab sport tadbirlari tashkil etilmoqda. Bu borada Qoraqalpog‘iston Respublika vakillari ham ancha faolligini taʼkidlab o‘tish joiz.
Rejaga ko‘ra, hozir ushbu hududda “Sportni sev, sport bilan yasha!” musobaqasi doirasida mini-futbol oyligi bo‘lib o‘tmoqda. Hozirda Respublikaning Qonliko‘l, Beruniy, Bo‘zatov, Kegeyli va Amudaryo tumanlari, Nukus shaharlarida saralash bahslari bo‘lib o‘tmoqda. Taʼkidlash joiz, hozirgi ob-havoning ham qulay bo‘lib turgani mini-futbol shinavandalari uchun qo‘l kelmoqda.
Shuningdek, Respublika yoshlari 9 may – Xotira va qadrlash kuni doirasida tashkil etilayotgan tadbirlarda ham ancha faol. Ahamiyatlisi, Amudaryo tumanida shaxmat-shashka bo‘yicha o‘tgan ana shunday musobaqalardan biri ko‘zi ojiz 1-2 toifa nogironlari o‘rtasida tashkil etildi. Shuningdek, qator tuman va shaharlaridagi BO‘SM va boshqa sport obyektlari ana shunday tadbirlar bilan gavjum.

Mass competitions and memory tournaments are held in Karakalpakstan
Currently, along with the Republican festival "Love Sports, Live with sports", memory tournaments are held in connection with May 9-the Day of Memory and Honor. It should be noted that representatives of Karakalpakstan are very active in this direction.
According to the plan, mini-football competitions will be held this month as part of the "Love Sports, Live with Sports" festival. Currently, the qualifying stage is being completed in Konlikul, Beruniy, Buzatov, Kegeyli, Amu Darya and Nukus. It should be noted that the clear weather came in very handy for the players.
Also, the youth of the region actively participates in events that are held in honor of the Day of Remembrance and Honors. It is noteworthy that one of these competitions was held in chess and checkers among blind people in the Amu Darya. Also, such competitions are held in many youth sports schools of districts and cities.