“Yoshlar sportni tanlaydi” shiori yuzlab sog‘lom turmush tarafdorlarini birlashtirdi
Respublika Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida “LUKOIL Uzbekistan Operating So” MCHJ hamkorligida “Yoshlar sportni tanlaydi” shiori ostida katta sport bayrami bo‘lib o‘tdi. Unda Yoshlar siyosati va sport vaziri Adham Ikramov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov va Qo‘mita raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov, kompaniya bosh direktorining o‘rinbosari Vadim Kuzmin, ROPSTTM rahbariyati, o‘zbek sportining taniqli yulduzlari, sport faxriylari, yuzlab sportsevar yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbir avvalida so‘z olgan Adham Ikramov Yurtboshimiz boshchiligida Olimpiya va Paralimpiya sport turlari, qolaversa, yoshlar orasida sog‘lom turmush tarzi targ‘ibotini kuchaytirish bo‘yicha olib borilayotgan islohotlar haqida to‘xtaldi. Shuningdek, vazir bu kabi tadbirlar aholining turli qatlami orasida sog‘lom turmush tarzi targ‘ibotini yanada kuchaytirishda muhim rol o‘ynashi haqida gapirdi.
Yana bir ahamiyatli tomoni, ushbu tadbir yosh taekvondochilar uchun qo‘shaloq bayramga ulanib ketdi. Mutasaddilar tashrif davomida markaz hududida kapital ta’mirdan chiqqan taekvondo zalining ochilish marosimida ishtirok etishdi. Rasmiylar bu kabi shinam va qulay zallar kelgusida yangi chempionlarni kashf etishga xizmat qilishini alohida ta’kidlashdi.
Shundan so‘ng o‘zbek sporti jamoatchiligi vakillari va “LUKOIL Uzbekistan Operating So” MCHJ ishchi xodimlari o‘rtasida mini-futbol o‘yini o‘tkazildi. Shuningdek, shinamgina maydonda taekvondo, kurash, dzyudo, boks, kamondan otish, stol tennisi, gimnastika burchaklari tashkil etilib, yosh sportchilar yig‘ilganlar uchun o‘z mahoratlarini ko‘rsatishdi. Tadbir so‘ngida yosh sportchilarimiz uchun estradamiz yulduzlari ishtirokida konsert dasturi namoyish etildi.

Праздник под девизом “Молодёжь выбирает спорт” собрал сотни сторонников здорового образа жизни
В Республиканском центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта в сотрудничестве с ООО “LUKOIL Uzbekistan Operating Company” состоялся большой спортивный праздник под девизом “Молодёжь выбирает спорт”. В мероприятии приняли участие министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета Шерзод Ташматов, руководители и сотрудники Компании, руководство РЦПОПВС, именитые отечественные спортсмены, ветераны спорта, сотни юных сторонников здорового образа жизни.
Выступая в начале мероприятия, Адхам Икрамов остановился на проводимых под руководством главы государства реформах по усилению пропаганды Олимпийских и Паралимпийских видов спорта, а также популяризации физической культуры и спорта среди населения. Министр также подчеркнул, что подобные мероприятия играют важную роль в дальнейшем укреплении пропаганды здорового образа жизни среди различных слоёв населения.
Ещё одним важным моментом было то, что это мероприятие было связано с двойным праздником для молодых таэквондистов. Во время визита официальные лица присутствовали на открытии недавно капитально отремонтированного зала таэквондо на территории Центра. Высокопоставленные лица особо отметили, что такие уютные и комфортабельные залы будут служить в открытии новых чемпионов в будущем.
В рамках мероприятия также прошёл матч по мини-футболу между представителями узбекской спортивной общественности и сотрудниками ООО “LUKOIL Uzbekistan Operating Company”, кроме того, были организованы уголки таэквондо, борьбы, дзюдо, бокса, стрельбы из лука, настольного тенниса, гимнастики, в которых юные спортсмены демонстрировали своё мастерство. После этого состоялась концертная программа с участием звёзд узбекской эстрады, подарившая всем массу положительных и незабываемых эмоций.