“Sportni sev, sport bilan yasha!”: Jizzaxda stol tennisi bahslari o‘tkazilmoqda
Respublikamiz bo‘ylab o‘tkazilayotgan “Sportni sev, sport bilan yasha!” ommaviy musobaqasida may oyi bahslari ham boshlandi. Reglamentga ko‘ra, ushbu oy Jizzax viloyatida stol tennisi bellashuvlari bo‘lib o‘tmoqda.
Hozirgi paytgacha viloyatning mavjud 13 ta shahar va tumanlarda mahallalar kesimida dastlabki saralash bahslari bo‘lib o‘tmoqda. Unda g‘alaba qozongan yoshlar dastlab tuman, so‘ng viloyat birinchiligining final bosqichida ishtirok etishlari mumkin. Maʼlumotlarga ko‘ra, shu paytgacha o‘tgan bahslarda 500 nafarga yaqin havaskor sportchilar o‘z omadlarini sinab ko‘rgan. Eʼtiboringizga o‘tkazilgan bellashuvlardan bir qator suratlarni taqdim qilamiz:

"Love sports, Live sports!": Table tennis competitions are held in Jizzakh
"Love Sports, Live sports!" in the mass competition, the May competitions also began. According to the regulations, table tennis competitions are being held in the Jizzakh region this month.
To date, preliminary qualifying matches in the context of mahallas are being held in 13 existing cities and districts of the region. The young people who won it can take part in the final stage of the first district, and then the regional championship. According to the information, so far about 500 amateur athletes have tried their luck at past competitions. We present to your attention a series of photos from the competitions held: