Olga Zabelinskayani tabriklaymiz!
Bugun velosport boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Olga Zabelinskaya tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Olga Sergeyevna Zabelinskaya 1980-yil 10-may kuni Rossiya Federatsiyasining Sankt-Peterburg shahrida tavallud topgan. Veloshosse boʻyicha London-2012 va Rio-2016 Olimpiya oʻyinlari sovrindori. Hozirda Oʻzbekiston terma jamoasi sharafini himoya qilayotgan Olga Sergeyevna Osiyo chempionatlarining 3 ta oltin, 1 ta kumush va 2 ta bronza medallarini qoʻlga kiritgan. Tokio-2020 Olimpiadasi ishtirokchisi. Oʻtgan yili Konya-2021 Islom birdamligi oʻyinlarida 3 ta oltin medalga sazovor boʻlgan. Ushbu natijalari evaziga “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Olga Zabelinskayani tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan gʻalabalar tilab qoladi.

Сегодня представительница сборной Узбекистана по велоспорту Ольга Забелинская празднует свой День рождения.
Ольга Забелинская родилась 10 мая 1980 года в городе Санкт-Петербурге. Призёр Олимпийских игр Лондон-2012 и Рио-2016. Ольга Сергеевна, ныне представляющая сборную Узбекистана, завоевала 3 золотые, 1 серебряную медали и 2 бронзовые награды чемпионатов Азии. Участница ОИ Токио-2020. В прошлом году на Играх Исламской солидарности Конья-2021 выиграла 3 золотые медали. За высокие результаты удостоена почётного звания «Заслуженная спортсмен Республики Узбекистан".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинницу с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья и дальнейших успехов.