Suzish bo‘yicha seminarda murabbiylarimiz zamonaviy metodikalarni o‘rganishdi
Butunjahon suzish federasiyasi bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Learn to Swim Program” dasturi o‘z nihoyasiga yetdi. Bir necha kun davom etgan ushbu o‘quv kursida Respublikamizda yosh suzuvchilarga ushbu sport sirlarini o‘rgatayotgan murabbiylar bilimlarini yanada boyitishdi.
Bugun ushbu seminarda muvaffaqiyatli qatnashgan murabbiylarga sertifikatlar topshirildi. Tadbirda Yoshlar siyosati va sport vazirining o‘rinbosari Durdona Rahimova hamda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov ishtirok etdi. Seminarlarni amerikalik taniqli ekspert Genadius Sokolovas o‘tkazdi. Unda mahalliy murabbiylar yoshlarni o‘rgatishga oid so‘nggi, zamonaviy metodikalar asosida bilimlarini boyitishga muvaffaq bo‘lishdi.
Rasmiylar murabbiylarni ushbu kurslarni muvaffaqiyatli tamomlaganliklari bilan qutlab, unda olgan bilimlari yangi chempionlarni kashf qilishda as qotishini ta’kidlashdi. Qayd etish joiz, bu amerikalik ekspert ishtirokidagi seminarning birinchi bosqichi edi. Rejaga ko‘ra, kelgusi tadbirda kattaroq yosh toifasidagi suzuvchilarning trenerlari o‘qitiladi. Kelgusi seminar 5-12 may kunlariga mo‘ljallangan.

На семинаре по плаванию отечественные тренеры изучили современные методики
Программа «Learn to swim», созданная в сотрудничестве с Всемирной федерацией плавания, проходившая в нашей столице завершилась. На этом учебном курсе, который длился несколько дней, участие принимали наставники, ведущие свою деятельность в различных уголках республики.
Сегодня тренеры, успешно прошедшие этот семинар, получили сертификаты соответствующего уровня. В мероприятии приняли участие заместитель министра Молодёжной политики и спорта Дурдона Рахимова и Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. Учебные курсы проводил известный американский эксперт Генадиус Соколовас. На протяжении семинара специалисты смогли обогатить свои знания на основе новейших современных методик обучения молодёжи, а также повысили свой уровень в воспитании представителей подрастающего поколения, их всестороннего развития.
Официальные лица поздравили тренеров с успешным прохождением этих курсов и отметили, чтобы они максимально использовали на практике, полученные ими знания, для воспитания новых юных чемпионов. Стоит отметить, что это был первый этап семинара. Согласно плану, на предстоящем учебном курсе, который продлится с 5 по 12 мая, будут обучены тренеры пловцов старшей возрастной категории.