MOQ raisi o‘rinbosari Salim Abduvaliyev 71 yoshda!
Bugun MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi raisi va o‘zbek sportining jonkuyarlaridan biri Salim Kirgizbayevich Abduvaliyev 71 yoshni qarshi olmoqda.
Salim Abduvaliyev 1950 yil dunyoga kelgan. Umrining ko‘p qismini yurtimizda jismoniy tarbiya va sportni ommalashtirish, Olimpiya harakati rivojlantirishga sarflab kelmoqda. Bu inson nafaqat mamlakatimiz, balki butun dunyoda sport kurashlarining rivoji yo‘lida hissa qo‘shib kelayotgan jonkuyar hisoblanadi.
Salim Kirgizbayevich O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisi o‘rinbosari sifatida yurtimizda sport kurashlari bo‘yicha shakllangan kuchli maktabga poydevor qo‘ygan, poytaxtimizda kattalar o‘rtasidagi Osiyo va jahon chempionati kabi musobaqalarning o‘tkazilishi yo‘lida jonbozlik ko‘rsatgan mutaxassislardan biri hisoblanadi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Salim Abduvaliyevni katta sport jamoatchiligi va yurtimizdagi Olimpiya harakatining barcha ishtirokchilari nomidan 71 yoshlik qutlug‘ ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, mustahkam sog‘liq tilab qoladi.

Заместителю председателя НОК Узбекистана Салиму Абдувалиеву исполнилось 71-лет!
Сегодня заместитель председателя НОК, председатель ассоциации спортивной борьбы Узбекистана и один из выдающихся деятелей узбекского спорта Салим Киргизбаевич Абдувалиев празднует своё 71-летие.
Салим Киргизбаевич родился в 1950 году. Основную часть своей жизни посвятил развитию физической культуры и спорта, Олимпийского движения в Узбекистане и по сей день оказывает значимый вклад в развитие этих сфер. Этот человек является одним из выдающихся деятелей спортивной борьбы не только в нашей стране, но и во всём мире.
Также, Салим Абдувалиев вложил неоценимый вклад в создании сильной школы борьбы в нашей стране, проявлял инициативы по проведению чемпионатов мира и Азии в Ташкенте среди взрослых. Работает очень усердно совместно с Комитетом и поднимает имидж Узбекистана на мировой арене.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана от имени широкого спортивного сообщества и всех участников Олимпийского движения искренне поздравляет Салима Абдувалиева с Днём рождения, желает крепкого здоровья, долгих лет жизни и успехов.