MOQ raisi o‘rinbosari Salim Abduvaliyev 71 yoshda!
Bugun MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi raisi va o‘zbek sportining jonkuyarlaridan biri Salim Kirgizbayevich Abduvaliyev 71 yoshni qarshi olmoqda.
Salim Abduvaliyev 1950 yil dunyoga kelgan. Umrining ko‘p qismini yurtimizda jismoniy tarbiya va sportni ommalashtirish, Olimpiya harakati rivojlantirishga sarflab kelmoqda. Bu inson nafaqat mamlakatimiz, balki butun dunyoda sport kurashlarining rivoji yo‘lida hissa qo‘shib kelayotgan jonkuyar hisoblanadi.
Salim Kirgizbayevich O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisi o‘rinbosari sifatida yurtimizda sport kurashlari bo‘yicha shakllangan kuchli maktabga poydevor qo‘ygan, poytaxtimizda kattalar o‘rtasidagi Osiyo va jahon chempionati kabi musobaqalarning o‘tkazilishi yo‘lida jonbozlik ko‘rsatgan mutaxassislardan biri hisoblanadi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Salim Abduvaliyevni katta sport jamoatchiligi va yurtimizdagi Olimpiya harakatining barcha ishtirokchilari nomidan 71 yoshlik qutlug‘ ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, mustahkam sog‘liq tilab qoladi.

Deputy Chairman of the NOC of Uzbekistan Salim Abduvaliyev has turned 71 years old!
Today, the deputy chairman of the NOC, the chairman of the Wrestling Association of Uzbekistan and one of the outstanding figures of Uzbek sports, Salim Kirgizbaevich Abduvaliyev, celebrates his 71st birthday.
Salim Kirgizbaevich was born in 1950. He devoted the main part of his life to the development of physical culture and sports, the Olympic movement in Uzbekistan and to this day makes a significant contribution to the development of these areas. This person is one of the outstanding figures of wrestling not only in our country, but also around the world.
Also, Salim Abduvaliyev made an invaluable contribution to the creation of a strong wrestling school in our country, took initiatives to hold the World and Asian championships in Tashkent among adults. He works very hard together with the Committee and raises the image of Uzbekistan on the world stage.
The National Olympic Committee of Uzbekistan, on behalf of the broad sports community and all participants of the Olympic Movement, sincerely congratulates Salim Abduvaliyev on his birthday, wishes him good health, long life and success.