Toshkentga tennis havosi qaytdi
Bugun poytaxtimizdagi Olimpiya zaxiralari tennis maktabida ayollar oʻrtasida norasmiy jahon chempionati “Billi Jin King kubogi” (sobiq Federatsiyalar kubogi)ning Osiyo-Okeaniya mintaqasi saralash bosqichi start oladi. Unda 1-guruhdan oʻrin olgan Oʻzbekiston ayollar terma jamoasi keyingi bosqich yoʻllanmasi uchun bahs olib boradi.
Ushbu guruhdan hamyurtlarimizdan tashqari Xitoy, Janubiy Koreya, Hindiston, Yaponiya va Tailand jamoalari ham oʻrin olgan. Mazkur musobaqa uchun Akgul Omonmurodova, Sevil Yuldasheva, Sabrina Olimjonova, Maftuna Qahramonova, Gulsina Xalimullina terma jamoamiz tarkibidan joy olgan. Reglamentga koʻra, jamoalar har kuni aylana tizimida oʻzaro bahs olib borishadi. Oʻyinlar 15-aprelga qadar davom etadi.

В Ташкент вернулся Воздух тенниса
Сегодня в Республиканской теннисной школе Олимпийского резерва стартует неофициальный чемпионат мира среди женщин, отборочный этап Кубка Азиатско-океанического региона “Кубок Билли Джин Кинг” (в прошлом Кубок Федерации). В данных соревнованиях женская сборная Узбекистана будет оспаривать путёвку в следующий этап в группе-1.
Помимо наших соотечественниц, в эту группу входят команды Китая, Южной Кореи, Индии, Японии и Таиланда. Состав отечественной команды: Акгуль Омонмуродова, Севиль Юлдашева, Мафтунабону Кахрамонова, Омина Валиханова, Сабрина Олимжонова, Гульсина Халимуллина. Согласно регламенту, команды каждый день будут состязаться по круговой системе. Турнир продлится до 15 апреля.