Ishchi guruh bu safar Zangiota, Yangiyo‘l va Chinoz tumanlariga tashrif buyurdi
Toshkent viloyatida sport va yoshlar ishlari sohasida amalga oshirilayotgan ishlarni o‘rganish yuzasidan tuzilgan Respublika ishchi guruhi yana bir qator hududlarni ko‘zdan kechirdi. Mutasaddilar bu gal Zangiota, Yangiyo‘l, Chinoz tumanlarida bo‘lib, u yerlardagi sharoitlarni o‘rganishdi.
MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov hamda Yoshlar siyosati va sport vazirligining bo‘lim boshlig‘i Akrom Nizametdinov boshchiligidagi ishchi guruh har bir hududda bo‘lgani kabi dastlab tumanlarda faoliyat olib borayotgan mutaxassislar bilan kun tartibidagi mavzular yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi. Unda mavjud masalalar muhokama qilinib, mas’ullarning vazifalari belgilab olindi.
Shundan so‘ng ushbu tumanlarda faoliyat olib borayotgan ba’zi sport ob’yektlari ko‘zdan kechirildi. O‘rganish davomida har bir maktabning tibbiyot punkti, to‘garaklar jadvaliga alohida e’tibor qaratildi. Boshqa tumanlarda bo‘lgani kabi mazkur hududlarda ham sport maktablarining moddiy-texnik bazasini yanada kuchaytirish, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish bo‘yicha qo‘shimcha ko‘rsatmalar berildi.

На этот раз рабочая группа посетила Зангиотский, Янгиюльский и Чиназский районы столичной области
Республиканская рабочая группа, созданная для изучения работы, проводимой в Ташкентской области спортивной сфере и работы с молодёжью, осмотрела ряд других регионов. Официальные лица побывали в Зангиотинском, Янгиюльском, Чиназском районах и изучили условия.
Рабочая группа во главе с заместителем председателя НОК Шерзодом Ташматовым и начальником отдела Министерства молодёжной политики и спорта Акромом Низаметдиновым, для начала провела совещание по темам повестки дня с местными специалистами. Во встрече обсуждались существующие проблемы и определялись обязанности ответственных лиц.
После этого были осмотрены некоторые спортивные объекты, действующие в данных районах. В ходе исследования особое внимание уделялось деятельности медпунктов, секций в каждой школе. В этих регионах, как и в других, даны дополнительные указания по дальнейшему укреплению материально-технической базы спортивных школ, обеспечение полезного досуга молодёжи.