Surxon polvoni Abdullo Tangriyevni tabriklaymiz!
Bugun oʻzbek dzyudosining yorqin vakillaridan biri, Pekin-2008 Olimpiya oʻyinlarining kumush medali sovrindori Abdullo Tangriyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Tangriyev Abdullo Tovashevich 1981-yil 28-mart kuni Surxondaryo viloyatida dunyoga kelgan. Qahramonimiz oʻzi ishtirok etgan barcha musobaqalarda shohsupaga koʻtarilgan. Uning hisobida Osiyo chempionatlarining 5 ta, Universiada oʻyinlarining 2 ta oltin medali, Osiyo oʻyinlarining 1 ta kumush va 2 ta bronza medali mavjud. Shuningdek, Tangriyev 2011-yil mutlaq vazn toifasida jahon chempionligini, 2003, 2007 va 2009-yillar dunyo birinchiligining bronza medallarini qoʻlga kiritgan. 2008-yil esa Pekinda oʻtgan yozgi Olimpiya oʻyinlarida delegatsiyamiz hisobiga kumush medalni taqdim etgan. Uning ushbu yuksak natijalari davlatimiz tomonidan “Shuhrat” medali, “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” va “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvonlari bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Abdullo Tangriyevni tugʻilgan kuni bilan qutlab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Сегодня один из ярких представителей узбекского дзюдо, серебряный призёр Олимпийских игр Пекин-2008 Абдулло Тангриев отмечает свой День рождения.
Тангриев Абдулло Товашевич родился 28 марта 1981 года в Сурхандарьинской области. Он является медалистом многих престижных соревнований, которые существуют в мире дзюдо. Пятикратный чемпион Азии, на его счету 2 золота Универсиады, 1 серебро и 2 бронзы Азиатских игр. Также Тангриев является чемпионом мира 2011 года в абсолютной весовой категории, в его активе бронзовые медали первенств планеты (2003, 2007 и 2009 годов). А в 2008 году на летних Олимпийских играх в Пекине он поднялся на вторую ступень пьедестала почёта. За высокие достижения он был награждён со стороны Государства медалью “Шухрат”, почётными званиями “Узбекистон ифтихори” и “Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан”.