Go‘zal Xubbiyeva hamda Yekaterina Shubinani tabriklaymiz!
Bugun yengil atletika bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Go‘zal Xubbiyeva hamda baydarkachimiz Yekaterina Shubina tavallud ayyomini nishonlashmoqda.
Go‘zal Xubbiyeva 1976-yil 2-may kuni Toshkentda tavallud topgan. Sportchilik faoliyatida sprinterlik yo‘nalishlarida (100 va 200 metr) ishtirok etib, Sidney-2000, Afina-2004, Pekin-2008 va London-2012 Olimpiya o‘yinlarida yurtimiz sharafini himoya qilgan. Shuningdek, Xubbiyeva Doxa-2006 Osiyo o‘yinlarida 1 tadan oltin va kumush, Guanchjou-2010 da esa 1 tadan kumush va bronza medallarini qo‘lga kiritgan. Sprinterimiz hisobida Osiyo chempionatlarining ham oltin va kumush medallari mavjud.
Yekaterina Shubina 1988-yil 2-may kuni Toshkent viloyatida tavallud topgan. Baydarkachimiz Guanchjou-2010 Osiyo o‘yinlarida kumush va 2018-yil Indoneziyada turli masofalarda kumush va bronza medallari sovrindori. Hozirda Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga yo‘llanma beruvchi musobaqaga hozirlik ko‘rmoqda.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Go‘zal Xubbiyeva hamda Yekaterina Shubinani bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga sihat-salomatlik va omad tilab qoladi.

Поздравляем Гузаль Хуббиеву и Екатерину Шубину!
Сегодня главный тренер сборной Узбекистана по лёгкой атлетике Гузаль Хуббиева и представительница сборной Узбекистана по гребле на байдарках и каноэ Екатерина Шубина празднуют свой День рождения.
Гузаль Шавкатовна родилась 2 мая 1976 года в Ташкенте. Во время своей спортивной карьеры четыре раза принимала участие на Олимпиадах и защищала честь Узбекистана (Сидней-2000, Афина-2004, Пекин-2008, Лондон-2012). Также, наш спринтер завоевала по одной золотой и серебряной медали на Азиатских играх в Дохе 2006 года, а в Гуанчжоу-2010 удостоилась серебра и бронзы. Гузаль Хуббиева несколько раз была золотым и серебряным призёром чемпионатов Азии.
Екатерина Шубина родилась 2 мая 1988 года в Ташкентской области. На Азиатских играх 2010 года завоевала серебряную медаль, а в 2018 году в Индонезии удостоилась серебра и бронзы.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Гузаль Хуббиеву и Екатерину Шубину с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и успехов.