Xitoy kompaniyasi bilan “Toshkent-2025” IV yoshlar Osiyo oʻyinlariga tayyorgarlik masalalari muhokama qilindi
“CNSG SPORTS DEVELOPMENT CO., LTD” (Xitoy) kompaniyasining xorijiy mamlakatlardagi qurilish ishlari boʻyicha masʼul vakili Sun Bodong hamda konsultatsiya-dizaynerlik boʻlimi rahbari Chjan Bo Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasiga tashrif buyurishdi. Mehmonlarni MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov qarshi oldi. Shundan soʻng tomonlar oʻrtasida hamkorlik aloqalarini yoʻlga qoʻyish boʻyicha muzokara olib borildi.
Kompaniya mamlakatimiz yaqin yillarda mezbonlik qiladigan yirik musobaqalarga birgalikda tayyorgarlik koʻrish boʻyicha oʻz takliflarini ilgari surdi. Shu bois “Toshkent-2025” IV yozgi Osiyo oʻyinlariga tayyorgarlikda oʻzaro hamkorlikni yoʻlga qoʻyish uchrashuvlarning bosh mavzusiga aylandi. Mehmonlar kompaniyaning soʻnggi yillarda qaysi loyihalarda ishtirok etgani xususida batafsil maʼlumot berishdi. Unga koʻra, kompaniya Xitoyda soʻnggi 15 yil ichida oʻtgan barcha kompleks musobaqalarda qurilish-montaj, tashkiliy ishlar, logistika, autsorsing kabi yoʻnalishlarda faol qatnashgan.
Shundan kelib chiqqan holda, Xitoy kompaniyasi “Toshkent-2025” IV yozgi Osiyo oʻyinlarining Tashkiliy qoʻmitasi uchun turli yoʻnalishlar, xususan, musobaqalarni tashkil etish va oʻtkazish boʻyicha xizmatlarini taklif qildi. Oʻz navbatida, Oybek Kasimov taklif uchun minnatdorchilik bildirib, Oʻyinlarga tayyorgarlik jarayonida Xitoy tajribasi oʻrganib chiqilishi va buning asosida Respublika hukumatiga taklif kiritilishini maʼlum qildi.

С китайской компанией обсуждены вопросы подготовки к IV Юношеским Азиатским играм “Ташкент-2025”
Представители китайской компании “CNSG SPORTS DEVELOPMENT CO., LTD” ответственный за строительные работы в зарубежных странах Сунь Бодонг и руководитель консультационно-дизайнерского отдела Чжан Бо посетили Национальный Олимпийский комитет Узбекистана. Гостей принял Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. Стороны провели переговоры о налаживании взаимного сотрудничества.
Зарубежная компания выдвинула свои предложения по подготовке к крупным соревнованиям, которые наша страна примет в ближайшие годы. Поэтому главной темой встреч стало налаживание взаимодействия по подготовке к IV Юношеским Азиатским играм “Ташкент-2025”. Гости подробно рассказали, в каких проектах компания участвовала в последние годы. В частности, Компания принимала активное участие во всех комплексных соревнованиях в Китае за последние 15 лет по таким направлениям, как строительство, монтаж, организационные работы, логистика, аутсорсинг.
Исходя из этого, китайская компания предложила свои услуги по различным направлениям для Оргкомитета “Ташкент-2025”. В свою очередь, Ойбек Касимов поблагодарил за инициативу и сообщил, что в ходе подготовки к Играм будет изучен опыт Китая и на основании этого будет внесено предложение в Правительство нашей Республики.