Ravshan Irmatov Qashqadaryo safarida jismoniy tarbiya va sport targ‘ibotini kuchaytirish bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazdi
Yurtimizning chekka hududlari va qishloqlarida jismoniy tarbiya va sog‘lomlashtirish ishlarini yana-da jadallashtirish hamda futbolni yana-da rivojlantirish maqsadida O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari, O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi birinchi vitse-prezidenti Ravshan Irmatov rahbarligida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Mazkur yig‘ilishda Qashqadaryo viloyati Turizm va sport bosh boshqarmasi, viloyat futbol assotsiyasiyasi hamda viloyatdagi sport taʼlim muassasalari rahbarlari ishtirok etishdi. Yig‘ilish Qashqadaryo viloyatining barcha tumanlarida uyushmagan va “temir daftar”ga kiritilgan yoshlar, mehnat muhojirlari (migrant) va havaskorlar o‘rtasida sportning futbol va mini-futbol turi buyicha musobaqalarni tashkil etishga bag‘ishlandi.
Ravshan Irmatov yig‘ilish davomida viloyat Turizm va sport boshqarmasi mutasaddilariga 16 sport turi bo‘yicha musobaqalarni tizimli tashkil etish va yuqori saviyada o‘tkazish yuzasidan bir qator vazifalarni belgilab berdi.
Yig‘ilishdan so‘ng, R.Irmatov boshchiligidagi ishchi guruh Qashqadaryo viloyati Olimpiya zahiralari kolleji, viloyat Bolalar-o‘smirlar futbol akademiyasi (futbol mahorat maktabi)da bo‘lib, yaqinda ushbu shaharda foydalanishga topshirilgan boks zali va ushbu maskanlarda tahsil olayotgan yosh futbolchilar uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishib, muassasada shug‘ullanayotgan yosh futbolchilarga hamda faoliyat yuritayotgan trener va soha mutaxassislariga o‘z tavsiyalarini berib o‘tdi.
Shundan so‘ng, ishchi guruh aʼzolari Qarshi shahridagi “Geolog” markaziy o‘yingohida viloyatdagi futbol maktablari, futbol akademiyalari tarbiyalanuvchilari hamda “Nasaf” va “Sevinch” professional futbol klublarining taniqli futbolchilari va murabbiylari ishtirokida o‘tkazilayotgan festivalga tashrif buyurib, kelajagimiz egalari bo‘lmish yosh futbolchilar bilan davra suhbatlarini o‘tkazishdi.

Равшан Ирматов провел совещание по усилению пропаганды физической культуры и спорта в Кашкадарьинской области
В целях дальнейшего ускорения физкультурно-оздоровительной работы в отдаленных районах и селах страны и дальнейшего развития футбола состоялось совещание под руководством первого заместителя председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана, первого вице-президента Футбольной ассоциации Узбекистана Равшана Ирматова.
В совещании приняли участие руководители Главного управления туризма и спорта Кашкадарьинской области, областной футбольной ассоциации и спортивных образовательных учреждений области. Совещание было посвящено организации во всех районах Кашкадарьинской области соревнований по футболу и мини-футболу среди молодежи, трудовых мигрантов и любителей, неорганизованных и занесенных в “железную книгу”.
В ходе совещания Равшан Ирматов поставил перед должностными лицами областного управления по туризму и спорту ряд задач по систематической организации и проведению на высоком уровне соревнований по 16 видам спорта.
После встречи Р.Рабочая группа во главе с Ирматовым посетила кашкадарьинский областной колледж олимпийского резерва, областную детско-юношескую футбольную академию (школу футбольных мастеров), ознакомилась с недавно сданным в эксплуатацию боксерским залом и условиями, созданными для юных футболистов, обучающихся в этих учреждениях, дала свои рекомендации молодым футболистам, занимающимся в учреждении, а также действующим тренерам и специалистам сферы.
После этого члены рабочей группы посетили фестиваль, проводимый на Центральном стадионе “Геолог” в городе Карши с участием воспитанников футбольных школ, футбольных академий области, а также известных футболистов и тренеров профессиональных футбольных клубов “Насаф” и “Севинч”, и провели круглые столы с молодыми футболистами, которые стали обладателями нашего будущего.