Yosh futbolchilarimiz beshinchi bor "kichik mundial"ga yo'l olishdi
Toshkentda o’tayotgan futbol bo’yicha U-20 Osiyo chempionatida O’zbekiston yoshlar terma jamoasi chorak finalda Avstraliyani penaltilar seriyasida mag’lub etib, yarim final bosqichi bilan birga joriy yil Indoneziya mezbonlik qiladigan jahon chempionatiga yo’l oldi. Shu tariqa O’zbekiston U-20 yoshlar terma jamoasi 8 yillik tanaffusdan so’ng yana bir mundialda ishtirok etish huquqini qo’lga kiritmoqda. Qayd etish joiz, bu yoshlar terma jamoamiz uchun 5-jahon chempionati bo’ladi!
O’zbekiston Milliy Olimpiya qo’mitasi ushbu muvaffaqiyat bilan O’zbekiston futbol assotsiatsiyasi, futbolchilarimiz, murabbiylar shtabi hamda millionlab hamyurtlarimizni tabriklab, yoshlarimizga kelgusi bosqichlarda ham omad va muvaffaqiyat tilab qoladi.

Молодёжная сборная Узбекистана пробилась завоевала путёвку на чемпионат мира
На проходящем в Ташкенте Кубке Азии U-20 по футболу молодёжная сборная Узбекистана пробилась в полуфинал турнира. Кроме того, наши соотечественники завоевали заветную путёвку на чемпионат мира, который в этом году примет у себя Индонезия. Отечественная команда в четвертьфинале одолела Австралию в серии пенальти. Это по счёту 5-й мундиаль, в котором будет участвовать сборная Узбекистана U-20, после 8-летнего перерыва!
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет с этим успехом Ассоциацию футбола Узбекистана, игроков, тренерский штаб и миллионы поклонников, желает отечественной молодёжи удачи и успехов на следующих этапах.