Onlayn trening: O'zbekiston Мilliy Olimpiya qo'mitasi va tennis Federatsiyasi
Bugun O'zbekiston tennis Federatsiyasi O'zbekiston Respublikasi milliy Olimpiya qo'mitasi hamda jismoniy tarbiya va sport vazirligi bilan hamkorlikda onlayn treningni o'tkazdi.
Tennis bo'yicha O'zbekiston erkaklar terma jamoasi murabbiyi Andrea Sardi rahbarligida muvofiqlashtirish, muvozanat va moslashuvchanlikka alohida e'tibor qaratgan holda intensiv mashg'ulot o'tkazildi. Har bir mashqlar qat'iy yondashuvlar o'rtasida aniq vaqti-vaqti bilan belgilangan. Jismoniy mashqlar yakunida milliy Olimpiya qo'mitasi Prezidenti R. M. Shaabdurahmonov sportchilarni murabbiylarni tinglash, yuqori motivatsiyani saqlab qolish va faqat oldinga intilishga chaqirdi!
Milliy Olimpiya qo'mitasi barcha sportchilarni ishlashni davom ettirishni, sog'lig'ini mustahkamlashni va muntazam ravishda mashq qilishni tavsiya qiladi. Shuningdek, barcha murabbiylar va sportchilarga uyda va ular uchun g'ayritabiiy sharoitlarda ishtirok etish istagi uchun rahmat.

Онлайн-тренировка: Национальный олимпийский комитет и Федерация тенниса Узбекистана
Сегодня Федерация тенниса Узбекистана провела онлайн-тренировку совместно с Национальным олимпийским комитетом и Министерством физической культуры и спорта Республики Узбекистан.
Интенсивная тренировка с особым упором на координацию, баланс и гибкость была проведена под чутким руководством Андреа Сарди — тренера мужской сборной Узбекистана по теннису. Каждое упражнение строго фиксировалось по времени с четкими интервалами между подходами. По завершению упражнений Президент Национального олимпийского комитета Р.М. Шаабдурахмонов призвал спортсменов слушать тренеров, сохранять высокую мотивацию и двигаться только вперед!
Национальный Олимпийский Комитет рекомендует всем спортсменам продолжать дальше работать, укреплять свое здоровье и регулярно тренироваться. А также благодарит всех тренеров и спортсменов за их стремление заниматься в домашних и необычных для них условиях.