Onlayn trening: O'zbekiston Мilliy Olimpiya qo'mitasi va tennis Federatsiyasi
Bugun O'zbekiston tennis Federatsiyasi O'zbekiston Respublikasi milliy Olimpiya qo'mitasi hamda jismoniy tarbiya va sport vazirligi bilan hamkorlikda onlayn treningni o'tkazdi.
Tennis bo'yicha O'zbekiston erkaklar terma jamoasi murabbiyi Andrea Sardi rahbarligida muvofiqlashtirish, muvozanat va moslashuvchanlikka alohida e'tibor qaratgan holda intensiv mashg'ulot o'tkazildi. Har bir mashqlar qat'iy yondashuvlar o'rtasida aniq vaqti-vaqti bilan belgilangan. Jismoniy mashqlar yakunida milliy Olimpiya qo'mitasi Prezidenti R. M. Shaabdurahmonov sportchilarni murabbiylarni tinglash, yuqori motivatsiyani saqlab qolish va faqat oldinga intilishga chaqirdi!
Milliy Olimpiya qo'mitasi barcha sportchilarni ishlashni davom ettirishni, sog'lig'ini mustahkamlashni va muntazam ravishda mashq qilishni tavsiya qiladi. Shuningdek, barcha murabbiylar va sportchilarga uyda va ular uchun g'ayritabiiy sharoitlarda ishtirok etish istagi uchun rahmat.

Online training: National Olympic Committee and Tennis Federation of Uzbekistan
Today, the Tennis Federation of Uzbekistan held an online training session together with the National Olympic Committee and the Ministry of Physical Culture and Sports of the Republic of Uzbekistan.
An intensive training session with a special focus on coordination, balance and flexibility was conducted under the strict guidance of Andrea Sardi, coach of the Uzbekistan men's national tennis team. Each exercise was strictly fixed in time with clear intervals between sets. At the end of the exercises, the President of the National Olympic Committee, R. M. Shaabdurakhmonov, called on the athletes to listen to the coaches, keep high motivation and move only forward!
The National Olympic Committee recommends that all athletes continue to work hard, improve their health and train regularly. And also thanks all the coaches and athletes for their desire to practice at home and in unusual conditions for them.