Onlayn mashg'ulot: O'zbekiston triatlon federasiyasi
Sizga O'zbekiston triatlon federasiyasining Milliy Olimpiya qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vazirligi bilan hamkorlikda tashkil etilgan onlayn-mashg'ulotdan videorolikni taqdim etamiz.
Triatlon bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Viktor Zemsev yurak-qon tomir tizimini rivojlantirishga alohida e'tibor berib, barcha mushak guruhlari uchun kengaytirilgan funktsional mashg'ulot o'tkazdi. Sportchilar bilan birgalikda u barcha mashqlarni puxta ishlab chiqdi, jarayonni diqqat bilan kuzatdi.
Mashg'ulotlar yakuniga etgach, Milliy Olimpiya qo'mitasi Prezidenti R.M. Shaabduraxmonov murabbiylar, tibbiyot xodimlari va sportchilar bilan sportchilarni o'z-o'zini izolyasiya qilish sharoitida mashq qilishning keyingi bosqichlari va zalga mashg'ulotlarga qaytish imkoniyatlarini muhokama qildi. Shuningdek, u har tomonlama yordam va qo'llab-quvvatlagani uchun O'zbekiston Respublikasi Prezidentiga minnatdorlik bildirdi.

Онлайн-тренировка: Федерация триатлона Узбекистана
Мы рады поделиться с вами видео с онлайн-тренировки Федерации триатлона Узбекистана совместно с Национальным олимпийским комитетом и Министерством физической культуры и спорта Республики Узбекистан.
Главный тренер сборной Узбекистана по триатлону Виктор Земцев провел усиленную функциональную тренировку на все группы мышц с особым упором на развитие сердечно — сосудистой системы. Вместе со спортсменами он отработал все упражнения, внимательно контролируя процесс.
По завершению тренировки Президент Национального олимпийского комитета Р.М. Шаабдурахмонов обсудил с тренерами, медицинским штабом и атлетами дальнейшие этапы подготовки спортсменов в условиях самоизоляции и возможного возращения к тренировкам в залах. Он также выразил благодарность Президенту Республики Узбекистан за всестороннюю помощь и поддержку.