Onlayn mashg'ulot: O'zbekiston triatlon federasiyasi
Sizga O'zbekiston triatlon federasiyasining Milliy Olimpiya qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vazirligi bilan hamkorlikda tashkil etilgan onlayn-mashg'ulotdan videorolikni taqdim etamiz.
Triatlon bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Viktor Zemsev yurak-qon tomir tizimini rivojlantirishga alohida e'tibor berib, barcha mushak guruhlari uchun kengaytirilgan funktsional mashg'ulot o'tkazdi. Sportchilar bilan birgalikda u barcha mashqlarni puxta ishlab chiqdi, jarayonni diqqat bilan kuzatdi.
Mashg'ulotlar yakuniga etgach, Milliy Olimpiya qo'mitasi Prezidenti R.M. Shaabduraxmonov murabbiylar, tibbiyot xodimlari va sportchilar bilan sportchilarni o'z-o'zini izolyasiya qilish sharoitida mashq qilishning keyingi bosqichlari va zalga mashg'ulotlarga qaytish imkoniyatlarini muhokama qildi. Shuningdek, u har tomonlama yordam va qo'llab-quvvatlagani uchun O'zbekiston Respublikasi Prezidentiga minnatdorlik bildirdi.

Online training: Uzbekistan Triathlon Federation
We are pleased to share with you the video from the online training of the Triathlon Federation of Uzbekistan together with the National Olympic Committee and the Ministry of Physical Culture and Sports of the Republic of Uzbekistan.
The head coach of the Uzbekistan national triathlon team, Viktor Zemtsev, conducted an enhanced functional training for all muscle groups with a special focus on the development of the cardiovascular system. Together with the athletes, he worked out all the exercises, carefully monitoring the process.
At the end of the training session, the President of the National Olympic Committee, R. M. Shaabdurakhmonov, discussed with the coaches, medical staff and athletes the further stages of training athletes in conditions of self-isolation and possible return to training in the gym. He also expressed gratitude to the President of the Republic of Uzbekistan for all-round assistance and support.